w

Jakość gier w League of Legends spadła? Czym to jest spowodowane?

Jakość gier spadła, a toksyczność wzrosła. Dlaczego?


Gracze narzekają na spadek jakości gier, spowodowany zwiększoną ilością trolli, afków, toksycznych osób i dcków. Dlaczego tak się stało i jak samemu nie stać jednym z nich?

Ilość, nie znaczy jakość

Dzięki przerwie od szkoły, pracy zdalnej i nakazie spędzania czasu w domu, wiele osób zaczęło wykorzystywać wolne chwile, oddając się przyjemności grania w gry. Czasami jest to dobre i możemy zobaczyć online kogoś, kto dawno opuścił szeregi społeczności League of Legends, ale jest też druga strona. Do gry powróciła masa toksycznych ludzi.


ZOBACZ – Ogromne zmiany jungli, które mają osłabić ganki. Wszystkie zmiany postaci na patch 10.8 w LoLu

Długi czas gry i mniejsze obowiązki źle wpływają również i na codziennych graczy. Dlatego po każdej dłuższej grze warto zrobić sobie kilkuminutową przerwę i przejść się po domu lub do łazienki w celu przemycia twarzy.

Zmęczona społeczność i powrót niedzielnych graczy, którzy zazwyczaj nie zwracają uwagi na patch notes, nowych bohaterów i reworki, dodatkowo mogą mieć większy ping spowodowany obciążeniem sieci, może doprowadzić do konfliktów. W takich sytuacjach warto zmienić tytuł na coś relaksującego (chociażby Minecraft), a gdy nerwy zostaną uporządkowane spróbować ponownie. Dobrze sprawdzają się również ARAMy, na których z reguły niepotrzebny jest tryhard, a wynik potyczki często uzależniony jest od systemu, który losuje bohaterów.

Pamiętajmy, że oprócz gier można spędzać czas w domu również na kilka innych sposobów. W internecie znajdziecie wiele poradników dotyczących rysowania, lepienia z plasteliny, malowania lub modelowania.

Niezależnie od wniosków, nie warto jest tracić konta i poświęconego czasu, przez kogoś, kto postanowił trollować lub zwyczajnie nas zwyzywać. Możemy go wyciszyć i cieszyć się grą bez bezużytecznej dyskusji.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends