w

Jeden z graczy spróbował zainstalować LoLa ze starej oryginalnej płyty. Jaki był tego efekt?

Czy przy pomocy starej płyty z LoLem udało się go zainstalować?


League of Legends jest naprawdę starą grą – produkcja Riotu została oddana w ręce graczy w 2009 roku. LoL musiał znacząco się zmieniać, aby stale utrzymać zainteresowanie graczy. Aktualnie firma, która posiada ogromny budżet, zaczynała stosunkowo skromnie. O LoLu nie słyszeli jeszcze wszyscy, a fizyczna dystrybucja gier cieszyła się jeszcze sporym zainteresowaniem.

Z tego powodu League zostało również wydane na CD, choć nakład nie był duży. Jak w dzisiejszych czasach przebiegła próba zainstalowania gry z płyty? Czy użytkownikowi, który spróbował, udało się ostatecznie zagrać?

League of Legends na CD

LoL na płycie jest aktualnie traktowany jako relikt przeszłości gry i przedmiot kolekcjonerski. Praktycznie wszyscy gracze LoLa pobierali swoją kopię z oficjalnej strony twórców, gdzie jest ona dostępna za darmo. Jeden z graczy uznał jednak, że ciekawym pomysłem będzie próba zainstalowania gry z ponad dziesięcioletniej płyty.

Użytkownik youarecutexd podzielił się przebiegiem swojego eksperymentu wraz z innymi fanami LoLa.

Natrafiłem na fizyczną kopię LoLa i pomyślałem, że spróbuję ją zainstalować. Tak, jak się spodziewałem, gra nie działa, mimo że udało mi się ją wgrać. Klient próbuje się zaktualizować, ale wychodzi na to, że szuka jakiegoś martwego linku. Kiedy otwieram exe z grą ręcznie, pokazuje mi się logo, a następnie znika i nic się nie dzieje. Manualne otwarcie klienta pokazuje natomiast login screen, ale szybko wita mnie errorem i się zamyka.

Przynajmniej przebieg instalacji oraz pliki pokazało kilka ciekawych rzeczy, jak na przykład nicki twórców i inne rzeczy, które chyba nie powinny być zwyczajnym tekstem. Gram w League od sezonu 6, więc przeglądanie tego wszystkiego jest dla mnie porównywalne ze sztuką.

Mimo że ostatecznie gra się zainstalowała, gracz nie dał rady jej zaktualizować. Możliwość przyjrzenia się temu, jak niegdyś wyglądał ten proces, jednak wystarczyła autorowi wpisu. Komentujący gracze sporo pisali o przeszłości LoLa i tym, że niegdyś gra była zwyczajnie prostsza i tęsknią za tymi czasami.

Wielu bohaterów znacząco się zmieniło, otrzymując zupełnie nowy zestaw umiejętności. Mimo że wiele z tych zmian było teraz potrzebnych dla League, które aktualnie ma wyższe standardy, ze względu na to, że branża gier poszła do przodu, fani lubią wspominać stare skillsety i buildy, jak na przykład AP Sion.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends