w

Jeden z graczy zaproponował rework Bramble Vesta. Czy Riot powinien to wprowadzić?

W internecie pojawił się pomysł zmiany jednego ze znanych przedmiotów z League of Legends.


Bramble Vest (Kamizelka Cierniowa) czy Thornmail (Kolczasta Kolczuga) to znane przedmioty z LoLa. Kojarzy je praktycznie każdy, nie tylko grający tankami, ale także walczący przeciwko nim.

Jeden z graczy postanowił zaprojektować mały rework tych przedmiotów, a dokładniej mówiąc – nieco zmienić efekt, który nakładają oraz dodać zupełnie nowy item, który będzie potrzebny do zbudowania Thornmaila. O co dokładnie chodzi?

Nowy item – Vicious Helmet

Aktualnie Kolczasta Kolczuga to przedmiot, który zapewnia 350 punktów zdrowia i 60 punktów pancerza. Poza tym dzięki Kamizelce Cierniowej nakłada efekt Głębokich Ran.

Gracz o nicku PleutreLoL zauważył, że o ile jest to świetne rozwiązanie dla tanków grających przeciwko postaciom AD, o tyle brakuje w League of Legends odpowiednika tego itemu przeciwko leczącym się magom, takim jak np. Vladimir czy Sylas.

Pleutre postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektował nowy przedmiot, który pomógłby w walce na wspomnianych magów. Chodzi o Vicious Helmet.

Obecnie tanki nie mają itemu do walki z leczącymi się magami (Vladimir, Cassiopeia, Sylas…). Tymczasem Bramble Vest miażdży bohaterów AD. Sugeruję więc, abyśmy podzielili ten przedmiot na 2 części.

ZOBACZ – Polak był tak słaby, że przeciwnik dał mu darmowego skina do na pocieszenie. I to Polak Polakowi

W przeciwieństwie do starego Bramble Vesta, Vicious Helmet powoduje efekt Głębokich Ran także u bohaterów, którzy uderzą nas zaklęciami trafiającymi w jeden cel (single target).

Ten nowy item może z łatwością zastąpić Pas Giganta na ścieżce budowy Kolczastej Kolczugi.

Autor wyjaśnił, że Thornmail nie zmieniłby w ten sposób swojej ceny oraz dalej dawałby wspomniane wcześniej 350 punktów zdrowia i 60 punktów pancerza. Po prostu jego pasywka byłaby rozbita na dwa różne itemy.

Uważam, że tanki powinni mieć drugą opcję! Dlaczego przedstawiam wam zaktualizowaną Maskę Otchłani.

Jak można zauważyć – zaktualizowana Maska kosztuje tyle samo, co obecnie, jednak Pas Giganta zastąpiono nowym itemem – Vicious Helmetem. Dzięki temu pełen przedmiot może nakładać efekt Głębokich Ran.

Pomysł PleutreLoLa spodobał się wielu komentującym, którzy nie tylko chwalili sam projekt itemu, ale także sposób jego prezentacji.

Fanowski rework wywołał liczne dyskusje na temat tego, czy w grze faktycznie trzeba wprowadzić nowy item nakładający Głębokie Rany. To, czy Vicious Helmet byłby ciekawym rozwiązaniem dla niektórych bohaterów, każdy może ocenić sam.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends