w

Jeden z najsilniejszych picków w LoLu, który pojawił się w 100% meczów MSI. Jak grać Rumble w dżungli?

Riot Games

Fenomen Rumble’a, który po kilku wzmocnieniach staje się naprawdę silny w lesie.


W patchu 11.9, który na oficjalne serwery wszedł w środę 28 kwietnia, Riot Games podjęło decyzję nieco osłabić Rumble’a, tak aby ten nie dominował środkowej alei.

W związku z tym gracze postanowili wykorzystać go w nieco inny sposób i teraz jest on stałym bywalcem lasu. Jak nim grać, jakie przedmioty i runy wybrać oraz co trzeba wiedzieć?

Rumble w lesie

Podczas aktualnie trwających Mid Season Invitational 2021 był tylko jeden bohater, który do tej pory pojawił się w 100% meczów. Zbanowany 16 razy i wybrany aż w 9. meczach Rumble okazał się zmorą dla przeciwników. Widząc taki rozwój sytuacji, gracze postanowili przenieść go do kolejki solo-duo. Szczególnie jego potencjał zauważyli koreańczycy.

Po nerfach Hecarima, Udyra oraz przedmiotów Turbo Chemtank i Deadman’s Plate w Patch 11.9, moc tej dwójki znacząco spadła, a siłę zyskali inni bohaterowie. Metą zawładnęły postacie korzystające z mocy umiejętności do czyszczenia dżungli, jak Morgana, Fiddlesticks i Elise.

ZOBACZ – Zwycięzcy EU Masters w League of Legends dostali gratulacje od samego prezydenta

Podobnym championem jest również Rumble, który obecnie może pochwalić się 100% udziałem w meczach MSI 2021 i stale rosnącą popularnością w kolejce solo-duo.

Chociaż znerfiony został w obecnym patchu i nie jest już tak chętnie wybierany na mida, buffy z aktualizacji 11.8 okazały się zaskakująco dobre, aby umiejscowić go w lesie. Tylko jak nim grać?

W tym celu przydadzą nam się odpowiednie runy – kluczowym drzewkiem będzie Dominacja i Czarnoksięstwo:

Grę rozpoczynamy najczęściej z niebieskim przedmiotem na dżunglę i odnawialnymi potkami i W. Następnie dodajemy Q, E. Maxujemy Q >>> E >>> W. Po zrobieniu wszystkim obozów z potworami możemy zacząć gankować, szczególnie przydatna będzie do tego nasza superumiejętność z krótkim czasem odnawiania.

ZOBACZ – Dlaczego ten bohater został uznany przez najlepiej zaprojektowanego w League of Legends?

Rumble dobrze działa z postaciami posiadającymi CCka, jak Morgana, Le Blanc, Qiyana. Świetnie sprawdza się również jako kontra na Elise, Morganę i Nidalee, które ostatnio są równie często wybierane.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends