w

Jeżeli masz te postacie w drużynie, to Twój mecz w LoLu będzie zapewne dłuższy

Gracze zorientowali się, że niektóre, bardzo konkretne postacie przedłużają czas trwania meczów. Tak samo zwykłych, jak i chociażby ARAMów.


Wydawałoby się, że pojawienie się jakiejś postaci w grze nie będzie miało wpływu na długość jej trwania. A jednak – wszystko zaczęło się tutaj od Teemo, który ma być głównym powodem przedłużania gier w trybie ARAM. Jak to?

  • Postać jest na 47 pozycji, jeżeli chodzi o popularność bohaterów w meczach trwających poniżej 25 minut
  • Następnie jego pozycja zwiększa się na 6, jeżeli chodzi o mecze od 25 do 35 minut
  • Teemo zajmuje jednocześnie 1 miejsce, jeżeli chodzi o mecze powyżej 35 minut

Ewidentnie więc postać ta przyczynia się do znacznie dłuższych gier. Jej pojawienie się jest niemal gwarantem, że będziecie grać dłużej, niż bez niej.

A co z rankedami i normalnami?

Gracze zaczęli przyglądać się konkretnym statystykom i sprawdzać, czy podobne sytuacje mają miejsce również na rankedach i normalach. Szybko okazało się, że choć nie ma aż tak krytycznych przykładów, to jednak coś się znajdzie.

Pierwszą taką postacią jest Lux. Znajduje się ona na 3. miejscu pod względem popularności w meczach powyżej 35 minut, by w tych trwających mniej, niż 25 minut zajmować “dopiero” 11. pozycję. Oznacza to tyle, że znacznie częściej się pojawia w tych najdłuższych meczach.

Drugim takim przykładem jest Miss Fortune.

  • W meczach powyżej 35 minut – 9 miejsce
  • W meczach poniżej 25 minut – 19 miejsce

A jak jest w drugą stronę – które postacie mogą skrócić czas rozgrywki? W przypadku posiadania przykładowo Irelii w drużynie (16 miejsce, a 25), to istnieje szansa, że mecz będzie krótszy. Podobnie z:

  • Threshem (8 miejsce, a 15)
  • Yone (7 miejsce, a 14)
  • Lee Sinem (15, a 25)

Ci bohaterowie sprawiają, że mecze są szybsze – co prawda niewiele, ale jednak. To różnica dobrych kilku miejsce, a to już potrafi mieć znaczenie przy skali około 8 milionów graczy dziennie.