w

Jungla w League of Legends znacząco się zmieni. Jakie nowości przygotował dla graczy Riot?

Jak prezentują się zmiany jungli, które trafią do LoLa wraz z przedsezonem?


Każda rola w League of Legends ma ściśle określone zadanie, a jungla wyróżnia się spośród wszystkich możliwych pozycji. Gra znacząco różni się od tej, którą rozgrywa się na alei. Rola jest stosunkowo trudna do nauczenia się w dużej mierze ze względu na to, że kiedy we wrogiej drużynie trafi się doświadczony jungler, bardzo trudno jest cokolwiek zrobić.

Ponadto spora presja wraz z wieloma obowiązkami odtrąca od pozycji wielu niedoświadczonych graczy. Riot chce to zmienić, wprowadzając pewne usprawnienia, jak i przywracając zwierzątka, które w podobnej formie już kiedyś znajdowały się w grze. Co dokładnie trafi do League?

Zmiany jungli w przedsezonie

Twórcy podzielili się obszerną listą poprawek zaplanowanych na przedsezon 2023. Jedną z ważniejszych dla junglerów informacji jest ta o Chemtechowej Smoczycy, która w zmienionej formie powróci na Summoner’s Rift (Chemtechowa Smoczyca powróci do League of Legends, a w jungli pojawią się nowe sadzonki).

Kolejną ważną informacją jest ta, o powrocie zwierzątek. Co dokładnie pisze o nich Riot, jak będą wyglądały i w jaki sposób będą pomagały junglerowi?

Tradycyjne przedmioty początkowe z dżungli zostały zastąpione nowymi towarzyszami, które przechodzą przemianę, stając się tak zwanymi „awatarami”. Gracze mogą przyspieszać przemianę swoich towarzyszy, dając im przysmaki zdobywane dzięki zabijaniu bohaterów i potworów. Przysmaki pojawiają się też wraz z upływem czasu.

  • Opcja agresywna – Kot – Noxiański Rudzielec: To zwierzątko będą wybierać dżunglerzy, którzy lubią grę agresywną. Zapewnia spowolnienie i dodatkowe obrażenia.
  • Opcja defensywna – Salamandra – Ixamandra Ixtali: To zwierzątko będzie idealne dla dżunglerów, których ciągnie do pierwszej linii i bycia obrońcą swojej drużyny. Zapewnia tarczę zależną od zdrowia dżunglera. Tarcza daje dodatkową odporność na spowolnienia i nieustępliwość, gdy zostanie zniszczona.
  • Opcja mobilności – Lis – Ioniański Chmuroskoczek: To zwierzątko świetnie się nada dla dżunglerów, którzy chcą szybciej przemieszczać się na mapie. Zapewnia dodatkową prędkość ruchu.

Kolejna porcja nowości obejmuje usprawnienia, które mają na celu ułatwienie zrozumienia roli junglera. Poprawki obejmują między innymi zasięgi aggro obozów, które będą teraz jasno określone i widoczne.

Staramy się, aby dżungla była miejscem bardziej przyjaznym dla początkujących dżunglerów, dlatego dodajemy wskaźniki zasięgu odciągania, które pokazują, na ile można się zbliżyć do obozów, zanim zareagują. Zmniejszamy też zasięg odciągania obozów, więc nie uda się już znaleźć idealnego piksela do superoptymizacji czyszczenia dżungli.

Ponadto na mapie dla każdego junglera pojawi się proponowana kolejność czyszczenia obozów, którą docenią szczególnie świeży gracze omawianej roli.

Każdy bohater będzie teraz miał rekomendacje obierania ścieżek w dżungli oraz pierwszego oczyszczania (lub przystanku na mapie), aby pomóc nowym graczom odnaleźć się w nowej roli. Te „pierwsze ścieżki do oczyszczenia” zostały wybrane na bazie danych pochodzących od najbardziej uzdolnionych dżunglerów na świecie grających bohaterami, dla których mają najwyższą maestrię. Zalecenia dotyczące obierania ścieżek będą oparte na trasach, które najczęściej prowadzą tych graczy do zwycięstwa.

Wszystkie z omawianych zmian mają trafić do League of Legends wraz z przedsezonową aktualizacją, która obejmuje nie tylko opisane wyżej nowości, ale i wiele więcej. Wszystkie z nich zostały opisane w osobnym artykule (Przedsezon 2023 w LoLu. Chemtechowa Smoczyca, zmiany w dżungli – Kwiat Stalkera, Owoce, Awatary).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends