w

Kobiety bardziej unikają rankedów w LoLu, niż mężczyźni. Różnice płci są bardzo mocno widoczne

Społeczność LoLa zagłosowała w ankiecie przeprowadzonej przez fanów. Jak prezentują się wyniki?


Gracze różnych tytułów bardzo lubią wszelkie zestawienia, statystyki i ankiety. Oczywiście nie da się zebrać dosłownie każdej osoby, która gra w konkretną produkcję, ale podsumowanie większej grupy może dać sporo interesujących informacji.

Na Reddicie League of Legends przeprowadzono dość rozbudowaną ankietę, która obejmuje zarówno ogólną rozgrywkę, tryby gry czy preferowaną rolę, jak i ulubionych bohaterów i nie tylko.

Jakie wyniki otrzymano? Niektóre z nich mogą być nieco zaskakujące.

Ankieta dla graczy League of Legends

Ankieta została przeprowadzona wśród graczy udzielających się na Reddicie LoLa. Warto wspomnieć, że dotyczy ona serwera EUW. Zgodnie z informacjami od autorów odpowiedzi udzieliło ponad 5 tysięcy osób. Wyniki zostały podzielone ze względu na płeć głosującego. Jeśli chodzi o liczbę odpowiedzi od kobiet i mężczyzn – grupy mocno się różniły, ponieważ jedynie niecałe 1/4 puli to dziewczyny.

Gracze mogli ocenić, które tryby rozgrywki podobają im się najbardziej, jaką rolę preferują oraz jaki typ postaci bardziej im się podoba.

Głosowano także na ulubione typy umiejętności czy oceniano championów pod względem designu, atrakcyjności oraz przyjemności z rozgrywki.

Jak widać, sporo wyników się pokrywa, choć w niektórych miejscach odpowiedzi są kompletnie różne. Można śmiało stwierdzić, że według obu płci Ahri jest najatrakcyjniejszą bohaterką League of Legends, a Vi to jedna z postaci z naprawdę świetnym designem. Co ciekawsze, zarówno kobiety, jak i mężczyźni bardzo lubią grać Lux (w obu przypadkach znalazła się na podium).

Mocno dostało się Gragasowi, ponieważ niezależnie od płci, fani głosowali na niego w kategorii najbrzydszego projektu championa. „Brzydcy” okazali się także Singed, Urgot, Udyr przed reworkiem oraz Amumu.

W oczy rzuca się również spore zainteresowanie Vi – bohaterka pojawia się w większości zestawień.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends