w

Już wkrótce do LoLa wejdzie nowa funkcja, która ma ograniczyć toksyczność na rankedach

Riot ponownie wprowadza znaczące zmiany w celu zmniejszenia toksyczności w League of Legends.


Społeczność LoLa znana jest z tego, że nie należy do najmilszych. Wręcz mówi się, że fani tej gry są często skrajnie wulgarni i nie panują nad emocjami. Zdenerwowani gracze potrafią wyzywać nie tylko sojuszników lub przeciwników, ale także ich rodziny i bliskich.

Riot od lat stara się coś z tym zrobić, jednak działania twórców nie zawsze przynoszą efekty. Stąd też trzeba wprowadzać coraz to nowsze funkcje, które mają zapobiegać toksycznym zachowaniom.

Niedługo do gry wejdzie nowe rozwiązanie, które ma ograniczyć dostęp do kolejki rankingowej tym, którzy łamią zasady i nie postępują odpowiednio wobec współgraczy.

Kary dla toksycznych graczy ​

Riot już od jakiegoś czasu pracuje nad kilkoma metodami radzenia sobie z toksycznością, a jedną z tych alternatyw, która była już wcześniej omawiana, jest mechanizm trzymania toksycznych graczy z dala od kolejki rankingowej.

Według komentarzy Riot HuntedForka twórcy planują wydać nową funkcję, która ograniczy dostęp od kolejki rankingowej ukaranym osobom w jednej z nadchodzących aktualizacji. Informacja pochodzi z 6 września.

Wcale tego nie porzuciliśmy tego pomysłu i wciąż pracujemy nad jego wdrożeniem. Obecnie planujemy dodać go na jakiś czas w następnej aktualizacji lub jeszcze kolejnej, a sposób, w jaki będzie działać, jest dość prosty.

Zgodnie z tym, co napisał Rioter, gracze, który zostali ukarani za wychodzenie z gier lub toksyczne wypowiedzi na czacie, będą mieli ograniczony dostęp do rozgrywek rankingowych przez maksymalnie 5 gier.

Na chwilę obecną utrzymujemy ten wymóg na poziomie 5. meczów, niezależnie od wagi przewinienia, ale możemy to zmienić w przyszłości, po tym jak zaobserwujemy, jak działa to na żywo.

Na końcu swojej wypowiedzi Rioter dodał, że jeśli ktoś złapał karę w nowym systemie, to najwyraźniej „na to zasługuje”.

Po rozegraniu 5. normalnych meczów ukarane osoby będą mogły znów dołączyć do kolejki rankingowej. Jednak niewykluczone, że liczba gier ulegnie zmianie w przyszłości, co też zaznaczył w komentarzu HuntedFork.

Niektórzy gracze są podzieleni co do tego posunięcia Riotu, ale większość postrzega je pozytywnie. Czy rzeczywiście zadziała i przyczyni się do mniejszej toksyczności w League of Legends? Czas pokaże.

Jedno jest pewne – twórcy chcą nie tylko karać niewłaściwe zachowania wśród społeczności, ale także ograniczyć przeskakiwanie na inne konta, gdy na pierwszym jest czasowa kara. W nowym systemie nie wystarczy poczekać na wygaśnięcie bana, ale trzeba „odpracować swoje winy”.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends