w

Kilka ciekawych różnic pomiędzy klientem LoLa w Chinach, a Europie. Darmowe postacie i nie tylko

Riot Games

Co oferują Chiny swoim graczom League of Legends? Kilka ciekawych zmian w kliencie gry.


Klient League of Legends, który znamy, nie jest jedynym klientem tej gry, chociaż wygląda tak samo zarówno w Europie, jak i Ameryce. Dodatkowo polityka Riot Games również jest różna w zależności od regionów.

Świetnym przykładem może być tutaj porównanie Chińskiego serwera do EUW, które zrobił jeden z graczy. Okazuje się, że różnic jest naprawdę sporo, a niektórych z nim możemy zazdrościć.

Chiny vs Europa

Użytkownik Reddita o nicku moon_euw zaczął grać na jednym z chińskich serwerów – Ionia. Zauważył on w kliencie gry kilka istotnych zmian. Co ciekawe, o niektóre z nich prosili również gracze z innych regionów, ale nie zostały one spełnione.

Jakie więc różnice zauważył gracz po tygodniu rozgrywki w tamtym regionie?

  • Poziomy przepustki TFT wbijają się bardzo szybko i można je zdobywać w grach na Summoners Rift. Tak więc gracze niebędący TF, tacy jak ja, szybko otrzymują emotikony.

Chociaż wydaje się to naprawdę fajne, to jednak my również posiadamy taką możliwość. W związku z tym warto jest zajrzeć do zakładki TFT i odebrać darmową zawartość, która na Was czeka, nawet jeżeli nie gracie w TFT.

  • Istnieją również inne karnety, które oferują darmowe rzeczy. A także ten wprowadzający nowego gracza, w którym dostajesz dowolnego bohatera w grze i trochę darmowych rzeczy.

  • Każdy bohater jest dostępny za darmo.

Wynika to z tego, że drużyna z tamtego regionu wygrała Mistrzostwa Świata 2021. Twórcy postanowili w związku z tym dać graczom promocje na skórki -50% oraz odblokować na jakiś czas wszystkie postacie.

  • Nowi gracze otrzymują tymczasowo podwójne PD + darmowych bohaterów i skórki na różnych poziomach rzadkości, aż do 30 poziomu.

Jak podkreśla to autor, jeżeli faktycznie zaczniemy grindować, to jesteśmy w stanie odblokować rankedy (30 poziom) w zaledwie 2 dni.

  • W kliencie dostępne są informacje o popularnych runach, itemach, czarach przywoływacza i nie tylko. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących.

Oznacza to, że gracze nie potrzebują żadnych zewnętrznych stron i aplikacji.

  • Brak nicków w wyborze bohatera.

Jest to dobre rozwiązanie szczególnie na wysokim ELO i od czasu do czasu pojawiają się głosy graczy, aby wprowadzić to na wszystkich serwerach. Z jakiego powodu? Niektórzy specjalnie intują gierki osobom, których nie lubią lub zwyczajnie dodgują.

  • Automatyczne importowanie run podczas wyboru bohatera.

Ciekawe rozwiązanie, które ułatwia grę. Gracze z innych regionów potrzebują do tego specjalnych programów, jak porofessor czy też blitz.

Czy Riot wprowadzi to również w innych regionach? Raczej nie. Pamiętajmy, że Chiny rządzą się innym prawem i zarządzane są przez Tencent, które dyktuje warunki.