w

Kill Kayle z League of Legends, którego nikt się nie spodziewał. W jaki sposób zaskoczył nawet gracza?

Dlaczego opublikowana akcja z Kayle tak bardzo zaskoczyła fanów LoLa?


Rozgrywki League of Legends są pełne niesamowitych zagrań, które nie zawsze są zasługą umiejętności, ale i szczęścia czy po prostu przypadku. Z tego powodu nietrudno o niepowtarzalne sytuacje, które później trafiają do sieci ij dzielą się sporą popularnością.

Mowa między innymi o Veigarze, który w ciągu jednej minuty powinien trzy razy zginąć (Gracz trzykrotnie uniknął śmierci w League of Legends. Co pozwoliło mu na przeżycie?) czy na przykład zabójstwie Kayle, które z pewnością zaskoczyło również gracza, który nią sterował. Jak wyglądała cała akcja?

Jak Kayle zabiła wrogą LeBlanc?

Użytkownik o nicku DastyTheOne podzielił się krótkim klipem, który skupia się na wrogim Malphite. Sam tytuł sugeruje niesamowity kill w wykonaniu Kayle. Widzowie mogą spodziewać się zabójstwa na Malphite, jednak już po chwili bohater wraca do bazy. Kluczowy jest moment, który ma miejsce tuż po powrocie.

Tuż przed tym, jak Malphite przeteleportował się do bazy, Kayle wykonała kilka ataków, które nie zdążyły już przerwać recallu bohatera. Moment po powrocie Malphite’a do bazy trafia również LeBlanc, która praktycznie natychmiastowo umiera od Kayle. Dlaczego?

Kayle na poszczególnych poziomach otrzymuje wzmocnienia swojego zestawu umiejętności. Po wbiciu 11 lvlu E bohaterki sprawia, że każdy atak zadaje obrażenia w stożku wszystkim przeciwnikom, którzy znajdują się za celem.

E Kayle resetuje animację podstawowego ataku i nakłada efekty on-hit. Zaatakowałem Malphite’a aplikując E, które ma animację podążąjącą za nim, ale bardzo szybko się skończyła (ponieważ bohater wrócił do bazy). Jak każde AA (nie licząc superumiejętności Twitcha) nie można go uniknąć, jeśli atak jest już w powietrzu. Cios trafia Malphite’a po mniej więcej dwóch sekundach, dokładnie w momencie, w którym LeBlanc wraca do bazy na bardzo niskim HP.

Jak widać, sytuacja jest naprawdę nieprawdopodobna, a powtórzenie jej byłoby niesamowicie trudne, nawet jeśli wszyscy gracze skupiliby się na jej odtworzeniu.