w

Kolejna postać z LoLa czeka na skina od 1000 dni. Niektórzy zapomnieli, że on istnieje

Następny champion z League of Legends dołączył do „klubu 1000 dni bez skórki”.


W LoLu można zagrać ponad 160 postaciami. Niektóre z nich są oczywiście bardziej popularne, inne zdecydowanie mniej. Są i takie, które można określić zapomnianymi, ponieważ gra ich zaledwie niewielki procent społeczności. Wśród nich znaleźć można takich bohaterów, jak Heimerdinger, Ziggs, Taric czy Corki. I to właśnie ten ostatni jest tutaj istotny, ponieważ właśnie trafił do „klubu 1000 dni bez skina”.

Corki i 1000 dni bez nowej skórki

Reklama

Corki pojawił się na Summoner’s Rift 19 września 2009 roku. Przez wszystkie lata obecności w League of Legends zebrał 10 skórek – nie jest to ani mało, ani dużo. Większość z nich to skiny bardzo stare, które do dziś mają przestarzałą grafikę, która mocno odbiega od obecnych standardów (przykładowo Ice Toboggan, Hot Rod czy Urfrider).

Obecnie champion jest raczej zapomniany – znaleźć go można na liście 10 najrzadziej pickowanych postaci w grze. Na ten moment ma tylko 1,49% pick ratio i kiepskie win ratio, ponieważ wynoszące 48,67%.

Wiele osób z Corkiego się po prostu śmieje, twierdząc, że jest to postać dziwna, mało urodziwa i niekochana przez twórców. Dowodami na to są nie tylko brzydkie i koślawe splash arty, których nikt nie odnowił przez wiele lat, ale także to, że Riot zwyczajnie nie chce robić nowych skórek dla Corkiego.

Reklama

Ostatnia, którą dostał, pojawiła się 1 lipca 2021 roku – Astronaut, czyli od jej premiery minęło 1000 dni.

Bohater wylądował więc w „klubie 1000 dni bez skórki”, w której obecnie znajdują się:

  • Skarner – 1219 dni,
  • Alistar – 1147 dni,
  • Braum – 1021 dni,
  • i oczywiście Corki – 1000 dni.

Można mówić, że inne postacie czekają dłużej, jednak w ich przypadku sytuacja jest nieco lepsza niż u bohatera tego artykułu. Skarner właśnie dostał wyczekiwane VGU, a co za tym idzie – ma teraz nowe grafiki i model, więc nie będzie już należał do grupy pokracznych championów. Alistar i Braum nie są aż tak niepopularni w społeczności, a dodatkowo pierwszy z nich ma 14 skórek, co już stawia go w lepszej sytuacji niż Corkiego. Braum natomiast ma ich 7, ale większość z nich została wydana w późniejszych latach, przez co graficznie są o wiele świeższe niż np. Hot Rod Corki.

Ciekawostką jest to, że jeśli chodzi o mobilnego LoLa, to Corki wcale nie czeka aż tak długo, wręcz wcale, ponieważ ledwo co Riot ogłosił, że champion otrzyma skina o nazwie Chromacrash.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends