w

Kolejne zmiany Katariny z LoLa. Gracze narzekają, że Riot za mocno się na niej skupia

Na PBE pojawiły się informacje o kolejnych zmianach u Katariny. Nie spodobało się to wielu graczom.


Znana bohaterka League of Legends ponownie otrzymała od twórców nieco uwagi. Na serwerze testowym pojawiła się informacja o tym, że postać doczeka się aktualizacji.

Taki obrót spraw nie do końca spodobał się graczom, nawet tym, którzy mainują wspomnianego championa. Dlaczego społeczność narzeka na decyzję Riotu?

Katarina i niezadowolenie graczy LoLa

Na serwerze testowym pojawiły się następujące zmiany:

Death Lotus (R)

  • Wartość zadawanych obrażeń on-hit zwiększona z 25% do 25/30/35%.
  • Fizyczne obrażenia na sztylet zwiększone z [15% bazowego AD (1 + 0,666 bonusowej prędkości ataku)] do [16% bazowego AD (1 + 0,8 Bonusowej prędkości ataku)].

Informacja o zmianach nie spodobała się wielu graczom. Ich zdaniem Riot poświęca Katarinie za dużo uwagi, ignorując przy tym wielu bohaterów, którzy o wiele bardziej tego potrzebują. Obecnie w League of Legends jest grupka postaci, którymi praktycznie nikt nie gra i przez to nie ma nawet dostępu do ich statystyk – Tymi 6 postaciami z LoLa gra tak mało osób, że nie można zobaczyć ich statystyk “RIP”.

Jeden z graczy, po zobaczeniu aktualizacji na PBE, napisał:

Nie jestem pewien, czy te zmiany były potrzebne lub nie, ale czy nie ma więcej bohaterów, którym warto byłoby poświęcić trochę uwagi? Riot skupia się na Katarinie tak mocno, że to zaczyna być frustrujące. Niektórzy bohaterowie nie otrzymali nawet rekompensaty za utratę podstawowych przedmiotów…

ZOBACZ – Nowe splash arty z Wild Rift, które mogłyby zastąpić grafiki w League of Legends na PC

Zauważyć można było także komentarze od mainów Katariny, których zdaniem stan postaci nie wymagał żadnych zmian. Według nich majstrowanie przy bohaterce sprawi, że będzie tylko częściej banowana, co nie jest im na rękę.

Komentujący poruszyli także sprawę mało popularnych championów, którzy ich zdaniem powinni zostać wzmocnieni lub przerobieni.

Co z bohaterami takimi jak Aurelion Sol, Kalista, Azir, Trundle, Amumu, Tahm Kemch, Veigar, Kog’Maw i innymi, którzy potrzebują zmian w rozgrywce od długiego czasu i nie dostają żadnej miłości od twórców?