w

Tymi 6 postaciami z LoLa gra tak mało osób, że nie można zobaczyć ich statystyk “RIP”

Gracze zauważyli, że część bohaterów z LoLa jest kompletnie zapomniana i prawie nikt nimi nie gra.


Nikogo nie zdziwi fakt, że pewne postacie w League of Legends cieszą się mniejszym zainteresowaniem społeczności.

O ile to, że niektórzy bohaterowie są mniej popularni, jest zupełnie normalne, to niestety okazuje się, że istnieje grupka championów, którymi praktycznie nikt nie gra. Jest to na tyle duży problem, że nawet najpopularniejsze serwisy do zbierania statystyk o postaciach nie są w stanie ich zapewnić.

Zapomniane postacie, którymi nikt nie gra

Gracze zauważyli, że na stronie op.gg aż 6 postaci ma oznaczenie “RIP”. Chodzi o Ziggsa, Trundle’a, Veigara, Tahm Kencha, Kog’Mawa i Amumu. Przypomnijmy, że strony tego typu bazują na określonej grupie graczy. Jedne serwisy mają większą pulę, inne mniejszą. Faktycznie jednak op.gg nie jest w stanie pokazać niczego odnośnie tych championów:

O ile na innych stronach statystyki mogą się nieco różnić, to wspomniane wyżej oznaczenia zachęciły graczy do poruszenia pewnego tematu.

Gracz o nicku papu16 stwierdził, że niektórych championów trudno spotkać w jakiejkolwiek grze, podczas gdy najpopularniejsze postacie, takie jak np. Kai’Sa, są spotykane w co drugim meczu.

To takie dziwne, gdy Ziggs, Trundle, Veigar, Tahm, Kog i Amumu nie są wybrani na tyle, aby mieć jakiekolwiek statystyki na op.gg, a jednocześnie są bohaterami tej samej gry co Kai’Sa, która jest wybierana dosłownie w co drugim meczu.

Zdaniem autora cała sytuacja idealnie pokazuje to, że Riot powinien zainteresować się starszymi bohaterami, zamiast skupiać się tylko na tych najpopularniejszych.

Autor zaznaczył, że nie chodzi tutaj o to, by twórcy nagle zrezygnowali z wydawania nowych bohaterów. Nie chodzi również o kilkadziesiąt pełnych reworków. Zdaniem graczy często małe przeróbki wystarczą, by zainteresowanie daną postacią nagle wzrosło.

Reworki Diany i Wukonga w zeszłym sezonie sprawiły, że bohaterowie stali się nieco zdrowsi dla rozgrywki oraz zdecydowanie bardziej popularni. Dlaczego nie widzimy więcej aktualizacji tego typu zamiast poprawek jak w przypadku Katariny, które nie były w żaden sposób uzasadnione?

Temat reworków i dodawania nowych championów poruszany był już kilka razy w ostatnich miesiącach. Według społeczności Riot podjął złą decyzję w ubiegłym roku, gdy od połowy roku wydawał postacie miesiąc po miesiącu. Pojawiły się głosy, że zamiast tego można byłoby zrobić więcej reworków.