w

Kolejny tytuł kopiuje od League of Legends? Tym razem chodzi o zbyt dużą inspirację zespołem K/DA

Kolejny twórca gier zbyt mocno wzorował się na postaciach z LoLa. Co skopiowano tym razem?


League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Postacie widywane na Summoner’s Rift są po prostu charakterystyczne i powszechnie znane, więc od czasu do czasu mniejsi twórcy uważają, że mogliby podkraść parę pomysłów na design i wypromować nim swoje tytuły.

Oczywiście często dotyczy to naprawdę małych gierek, o których praktycznie nikt nie słyszał, ale bywa też, że plagiat idzie za daleko i Riot musi podjąć poważniejsze kroki. Zapewne niejeden fan LoLa słyszał o sytuacjach, w których zbyt mocna “inspiracja” skończyła się w sądzie.

Nie tylko bohaterowie, ich umiejętności, mapa, tryby czy skórki są kopiowane przez małych twórców. Zdarzyło się także, że splagiatowano muzykę zespołu K/DA – Utwór K/DA z LoLa został splagiatowany w telewizyjnej reklamie chińskiego producenta samochodów.

Najwidoczniej zespół Ahri, Akali, Evelynn i Kai’Sy ma naprawdę oddanych fanów, ponieważ ponownie ktoś postanowił ukraść projekty Riotu, by promować swoją grę mobilną.

Kolejna kopia z League of Legends

Jeden z graczy podczas przeglądania gier mobilnych, natrafił na tytuł, który wydawał mu się podejrzanie znajomy. “Free Dance”, ponieważ tak nazywa się wspomniana gra, promowany jest grafiką z bohaterką, która bardzo mocno przypomina K/DA ALL OUT Ahri z League of Legends.

Strój postaci miesza różne elementy kostiumów bohaterek zespołu, a fryzura praktycznie w całości została przekopiowana od Ahri – szczególnie jeśli chodzi o połączenie blondu z charakterystycznym różowym ombre.

Czy społeczność LoLa bardzo się tym faktem zdziwiła? Niekoniecznie. Gracze widzieli dziesiątki przeróbek i plagiatów, więc kolejny przyjęli bardzo luźno. Nie obyło się bez żartów w stylu “dlaczego ktoś uciął Ahri uszy?” lub “twórcy Free Dance muszą być ogromnymi fanami K/DA”.