w

League of Legends może kiedyś zniknąć? Były pracownik Riotu ujawnia ciekawą informację

Gracze zastanawiają się, czy Riot wyda kiedykolwiek odnowionego LoLa w wersji League of Legends 2.


Liga Legend to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Już dawno wyszła poza społeczność graczy i stała się popularna zarówno w branży muzycznej, jak i w formie serialu animowanego (Arcane). Pierwsze kroki LoL stawiał w 2009 roku, więc można śmiało powiedzieć, że jest stosunkowo starą grą – przy tysiącach tytułów, które trafiają do graczy, mało który utrzymuje się przez tyle lat i wciąż cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Niestety niektórzy fani obawiają się, że gra w końcu dotrze do krytycznego punktu i twórcy będą musieli przenieść ją na inny silnik, poważnie zająć się kodem i wyeliminować z niego liczne błędy oraz po prostu odświeżyć tytuł tak, by pasował do obecnych standardów.

Łatwo domyślić się, że zrobienie czegoś takiego zajmuje sporo czasu i nie jest możliwe do wykonania z dnia na dzień. Stąd też niektórzy gracze wpadli na pomysł, by Riot zaplanował League of Legends 2 – odświeżoną wersję gry, która zostałaby udostępniona, gdy twórcy przepisaliby cały kod i wykonali odpowiednie testy samej rozgrywki.

Czy jest na to szansa?

Czy powstanie League of Legends 2?

Część graczy LoLa, która śledzi sytuację gry, wszelkie błędy czy ograniczenia kodu, o których nierzadko wspomina Riot, zauważa, że prędzej czy później twórcy będą musieli odświeżyć tytuł na tyle, że praktycznie będzie wiązało się to z przepisaniem go na nowo.

Potrzebujemy długoterminowej roadmapy dla League of Legends, która zawierałaby jakąś obietnicę na LoLa 2, który byłby napisany od postaw.

W temacie wypowiedział się były pracownik Riotu – Ryan K. Rigney. Jego zdaniem zapowiadanie drugiej Ligi byłoby bezsensowne i źle odbiłoby się na twórcach. Jedynym rozwiązaniem, które widzi Rigney, jest rozwinięcie mobilnej wersji gry, czyli Wild Rift.

Jedyną realną drogą do tego, aby kiedykolwiek się to stało, jest Wild Rift, który po niewyobrażalnie ogromnej pracy przez wiele lat stałby się nową bazą dla League of Legends na PC. 

Poza tym: po co? Żeby osiągnąć taki sam odzew jak w przypadku Overwatcha 2? 

Część komentujących skrytykowała byłego pracownika Riotu, twierdzą, że pełne odświeżenie LoLa jest wręcz konieczne, ponieważ to, że tak popularna gra ma zacinającego się i problematycznego klienta, wydaje się być nieśmiesznym żartem.

Niektórzy twierdzą również, że napisanie gry od postaw byłoby na rękę samym twórcom, ponieważ ciągłe łatanie dziur w kodzie i naprawianie bugów wymaga czasu i pieniędzy, a przepisanie tytułu na nowo rozwiązałoby sporo problemów, których obecnie nie da się łatwo rozwiązać.