w

Koniec duo na wysokich rangach, usunięte dywizje i inne dobieranie. Zmiany już na PBE

Riot Games

Zapowiadane zmiany rankedów dodane na PBE.


W Przedsezonie 2021 w League of Legends pojawi się wiele ciekawych nowości. Oprócz modyfikacji przedmiotów zmienione zostaną również zasady panujące w kolejce rankingowej.

Niedawno postanowiono utworzyć kolejkę dla smurfujących, która okazała się dużym sukcesem, a na serwerze PBE trwają właśnie testy kolejnych aktualizacji.

Zmiany na rankedach

Jeden z pracowników Riot Games potwierdził, że właśnie na serwerze testowym wprowadzone zostały kolejne przedsezonowe zmiany. Tym razem dotyczyć będą kolejki rankingowej, z której usunięte zostaną serie pomiędzy dywizjami. Dodatkowo gracze w wyższych dywizjach nie zagrają już duo, które zwykle jest bardzo pomocne i będą musieli polegać tylko i wyłącznie na losowych osobach z drużyny i na swoich własnych umiejętnościach.

ZOBACZ – Sekretne nawiązanie do pierwszego wyglądu Lux sprzed 10 lat w nowym cinematicu z LoLa

Co takiego zostało dodane na PBE?

  • Serie pomiędzy dywizjami zostały usunięte. Po promocji, resztki LP przejdą teraz do następnej dywizji. Osłona przed degradacją między dywizjami przy 0 LP została także usunięta.
  • Wprowadziliśmy również pewne zmiany w algorytmie dobierania graczy. Nie będzie to zbyt zauważalne na PBE ze względu na małą populację i mniej gier rankingowych rozgrywanych na koncie; szukamy głównie błędów.
  • W przypadku graczy z rangą Master i wyższą kolejka duetów zostanie wyłączona w ramach funkcji usuwania duetów.

Pamiętajmy, że na serwerze testowym ciężko jest dobrze przetestować i przeanalizować zmiany rankedów, albowiem gra tam zbyt mała ilość graczy, jak słusznie zauważył deweloper. Pracownicy zatem nie są w stanie sprawdzić tego, jak radzi sobie ich aktualizacja, zanim w ogóle dodadzą ją do głównych serwerów, a więc zmuszeni są na testowanie zmian bezpośrednio już na nich, a nie na PBE, a dopiero później naprawianie i aktualizowanie ewentualnych błędów i poprawek.

Jak zawsze, zdania społeczności są różne. Część twierdzi, że zmiany są niepotrzebne i wszystko dobrze działa tak, jak było to do tej pory, aczkolwiek znajduje się spora większość komentujących, którzy uważają, że jest to świetna zmiana, o którą zresztą walczą od dawna.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends