Która linia jest najbardziej toksyczna w League of Legends? Gracz zapisywał wszystkich toxiców

League of Legends

Reklama

Ciekawy eksperyment jednego z graczy pokazujący, która linia jest najbardziej toksyczna.

Reklama


Zapewne każdy już wie, że League of Legends jest uznawana za najbardziej toksyczną grę na świecie. Społeczność wymyśla coraz to oryginalniejsze wyzwiska, które mają obrazić zarówno przeciwnika, jak i sojusznika.

Chociaż zauważono już, że najczęściej niemiłe słowa trafiają w stronę leśników, których zresztą jest bardzo mało szczególnie w niskich dywizjach, to przeprowadzono kolejny eksperyment „na najbardziej toksyczną linię”.

Reklama

Toksyczne linie w LoLu

Wielu graczy League of Legends narzeka na toksyczną społeczność, która potrafi wyzywać innych zarówno na rankedach, jak i na ARAMach oraz innych trybach nastawionych głównie na dobrą zabawę. Według społeczności najczęściej flejmiona jest dżungla, albowiem ma ogromny wpływ na grę, musi kontrolować obiekty na mapie i często obwiniana jest o przegranie danej linii.

Nie wystarczyło to jednak użytkownikowi Reddita o nicku yasumasa, który przez 121 gier rejestrował każde negatywne zachowanie, a następnie wpisywał je do tabeli, jego główną pozycją był natomiast ADC i MID, przez co z tych linii zebrał mniej danych. Jak wygląda podsumowanie?

Jak możemy zauważyć, najmniej toksyczny wydaje się TOP, gdzie na 117. innych graczy na górnej alei flamiło tylko 15. z nich. Za to na 72. graczy BOTa aż 14. było toksycznych.

Chociaż wydawać się może, że nie jest to dużo, podsumowując wszystkie mecze, w 46% z nich był ktoś, kto psuł atmosferę. Dodatkowo statystyki mogą się różnić w zależności od picków, gdyby grał Yasuo, Masterem Yi, Teemo lub inną znienawidzoną postacią, te mogłyby podskoczyć. Wpływ na to mogła mieć również dywizja, autor przyznaje, że dane dotyczą serwera EUW oraz gier na poziomie Golda.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej