Riot potwierdza buffy dla jednego z najlepszych supportów. Zaraz będzie zdziwiony, że jest OP

League of Legends

Reklama

Gracze są zaskoczeni najnowszymi planami Riotu. Dlaczego?

Reklama


Wczoraj pojawił się artykuł o tym, kto już wkrótce zostanie wzmocniony, a kto osłabiony –LoL Patch 11.9 – Kto dostanie nerfy, a kto buffy? Można się było tego spodziewać. Gracze zauważyli, że na liście pojawiła się Lulu, która według statystyk obecnie radzi sobie naprawdę dobrze.

Co prawda, póki co nie ujawniono konkretnych buffów, ale wiadomo, że bohaterka zostanie wzmocniona choć trochę. Dlaczego to tak bardzo dziwi graczy? Warto przyjrzeć się statystykom tej postaci.

Obecny stan Lulu

Sytuacja niezrozumiałych dla społeczności wzmocnień nie jest nowa. Wcześniej podobnie stało się m.in. z Vladimirem i Dianą, którzy obecnie sieją postrach w League of Legends – Riot w szoku, że zbuffował mocne postacie i teraz są OP. TOP 1 i TOP 2 na środkowej alei. Po buffach dla tych dwóch postaci, studio potwierdziło już ich nerfy. Wystarczyło tak naprawdę kilka dni, by bohaterowie stali się OP, wygrywając najwięcej meczów ze wszystkich innych postaci na środkowej alei.

Reklama

Tym razem padło na Lulu. Jak sympatyczny Yordl radzi sobie aktualnie w grze?

Według strony lolalytics.com bohaterka jest aktualnie jednym z najlepszych supportów. Według statystyk dla dywizji Platyna+ znajduje się w S tierze i wygrywa obecnie ponad 51% gier. Co ciekawsze, pod względem pick ratio jest drugim najczęściej wybieranym championem wsparcia zaraz po Threshu. Takie statystyki robią wrażenie.

Lulu jest niezwykle użyteczna dla swojej drużyny, nie tylko ze względu na to, że może skutecznie ochraniać swoich sojuszników za pomocą tarczy ze swojego E czy superumiejętności, ale bohaterka znana jest także ze swojej irytującej kontroli tłumu, szczególnie ze względu na polimorfię.

Warto przejść do opisu przedmiotów, które buduje się na wspomnianej postaci. Poza tym, że dobrym wyborem będą itemy takie jak Ardent Censer czy Staff of Flowing Water, to jednym z najważniejszych z nich jest przedmiot mityczny – Moonstone Renewer. Co ciekawsze, według opisu najnowszej aktualizacji – on również ma otrzymać wzmocnienie.

ZOBACZ – Xayah i Rakan świętują dziś 4 urodziny. Oto najciekawsze fakty o tych bohaterach

Gracze dziwią się, że Riot zdecydował się na takie kroki. W internecie można przeczytać wiele opinii, że Lulu stanie się drugim Vladimirem.

Lulu jest obecnie najlepszym zaklinaczem w grze, a jeszcze ma zostać wzmocniona! Jej najważniejszy przedmiot również dostanie buffy w kolejnym patchu.

Taka sama sytuacja przytrafiła się Vladimirowi, który miał około 50% win ratio, a i tak został wzmocniony, co uczyniło go postacią wygrywającą prawie 55% gier (statystyki z lolalytics.com).

Uważam, że to jakiś żart, że Riot chce buffować supporta, który ma tak wysoki współczynnik wybierania i banowania.

Trudno jednoznacznie ocenić, jak zaplanowane buffy wpłyną na Lulu. Warto podkreślić, że póki co nie są zdane konkretne statystyki, więc możliwe jest, że wzmocnienie będzie niewielkie. Pozostaje więc czekać na dalsze informacje od Riotu.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej