w

Które mityczne przedmioty budować u junglerów w przedsezonie League of Legends

Jakie są najpopularniejsze i najsilniejsze mityczne przedmioty przeznaczone dla junglerów w przedsezonie?


Największą zmianą w jungli w przedsezonie League of Legends było pozbycie się starych itemów przeznaczonych dla leśników i zastąpienie ich tanimi starterami, które znikają po użyciu Smite’a wystarczającą ilość razy. Drugą istotną kwestią są mityczne przedmioty, których wybór ogranicza się do jednego na grę.

Z tego powodu tak niezmiernie ważne jest wybranie prawidłowego z nich. W decyzji należy kierować się tym, jaki styl gry preferuje konkretny bohater oraz tym, jakich statystyk potrzebuje.

Najsilniejsze mityczne przedmioty dla junglerów

Sunfire Aegis

Aktualizacja przedmiotów w przedsezonie faworyzuje utility junglerów, którzy mają za zadanie bronić drużynę. Główną rolę w tym odegrał Sunfire Aegis.

Początkowo miał on tylko aurę, a potem wszystkie podstawowe ataki podpalały przeciwników. Zdolność Immolate jest prosta do nastackowania podczas walki.

Dodatkowo przedmiot skaluje się przeciwko potworom z jungli, co sprawia, że tankowaci leśnicy posiadający Sunfire Aegis radzą sobie z czyszczeniem campów szybciej od innych bohaterów na tej pozycji.

Przykładowi bohaterowie, którzy mogą zakupić przedmiot:

 • Sejuani
 • Zac
 • Amumu
 • Jarvan IV
 • inni junglerzy tanki

Kiedy zdecydować się na Sunfire Aegis?

Każdy, kto chce zbudować jakiegokolwiek junglera pod tanka (nie tylko bohaterów wymienionych powyżej), powinien zdecydować się na Sunfire Aegis, które da pewność, że czyszczenie lasu będzie efektywne.

ZOBACZ – Riot ujawnia plany na patch 10.25 w LoLu. Wzmocnienie ADC, Supportów, zmiany przedmiotów

Duskblade of Draktharr

Duskblade of Draktharr jest aktualnie najlepszym z przedmiotów dających lethality. Krótkie spowolnienie sprawia, że gankowanie staje się dużo prostsze. Ponadto podczas walk drużynowych cooldown zdolności może być zresetowany. Ability haste powoduje, że wielu championów lepiej poradzi sobie z czyszczeniem jungli.

W połączeniu z Youmuu’s Ghostblade tworzy niezbędny zestaw dla każdego bohatera polegającego na lethality.

Przykładowi bohaterowie, którzy mogą zakupić przedmiot:

 • Kha’Zix
 • Kayn
 • Shaco
 • Rengar
 • i większość junglerów asasynów

Kiedy zdecydować się na Duskblade of Draktharr?

Jeśli celem gracza jest dostanie się na tyły linii wroga, jak najszybsze powalenie przeciwnego carry i bezpieczna ucieczka, nie będzie lepszego przedmiotu niż Duskblade.

Trinity Force

Trinity Force zawsze był dobrym itemem dla junglerów takich jak Hecarim, Vi, Jax czy Xin Zhao. W sezonie 11 nieszczególnie się to zmienia.

Mimo że Sheen nie daje już many, kupienie przedmiotu we wczesnych fazach gry jest dalej dobrym pomysłem, jeśli jest się w stanie wykorzystać jego efekt. Pozostałe komponenty również są dobrymi itemami – Kindlegem daje ability haste, a Hearthbound Axe zwiększa prędkość ataku i prędkość poruszania się.

Mityczna zdolność pasywna jest bardzo silna na bohaterach, którzy polegają na autoatakach podczas walk, choć również wielu innych junglerów może zdecydować się na ten przedmiot.

Przykładowi bohaterowie, którzy mogą zakupić przedmiot:

 • Hecarim
 • Vi
 • Jax
 • Xin Zhao

Kiedy zdecydować się na Trinity Force?

Ten przedmiot to dobry wybór dla agresywnych junglerów, którzy wplatają autoataki pomiędzy swoje umiejętności. Każda statystyka, którą daje item, jest bardzo przydatna w późnej fazie gry.

Night Harvester

Tak jak tankowaci junglerzy radzą sobie bardzo dobrze, tak leśnicy pod AP nie mają łatwego okresu. Jednak jest dla nich nadzieja dzięki Night Harvesterowi.

Chociaż item klasyfikowany jest jako przedmiot dla zabójców AP, w rzeczywistości działa znakomicie na większości junglerów AP. Dodatkowe zdrowie sprawia, że czyszczenie lasu jest o wiele mniej ryzykowne. Ponadto dodatkowa prędkość ruchu podczas ataku na bohatera sprawia, że ganki są dość łatwe do wykonania, nawet bez CC.

Night Harvester wydaje się obecnie najlepszym wyborem dla junglerów pod AP ze względu na to, że nie ma dla nich innego idealnego przedmiotu.

Przykładowi bohaterowie, którzy mogą zakupić przedmiot:

 • Elise
 • Nidalee
 • Shyvana
 • Evelynn
 • większość AP junglerów

Kiedy zdecydować się na Night Harvester?

Każdy, kto planuje grać AP junglerem, powinien zdecydować się na ten item, ponieważ jest teraz najlepszym wyborem.

ZOBACZ – Jak wyglądało i co zawierało League of Legends w pudełku, gdy było sprzedawane w 2009 roku?

Inne opcje

Goredrinker – jest bardzo silnym przedmiotem dla bruiserów, ale tylko dwóch junglerów może używać go efektywnie – Lee Sin i Olaf. Bonusowe AD ze zdolności pasywnej itemu świetnie współgra z pasywką Olafa, a zdolność aktywowana pomaga w czyszczeniu dużych campów takich jak Raptory.

Eclipse – nie zostało wymienione wyżej, ale jest zdecydowanie warte uwagi. Jest idealnym itemem dla bohaterów, którzy podejmują się pojedynków we wczesnych fazach gry i lubią invade’ować, a sam przedmiot może lepiej snowballować od Duskblade’a. Jest to dobra opcja dla Nocturne’a i Gravesa.

Turbo Chemtank – został wydany wyłącznie z myślą o Skarnerze. Tak naprawdę jest to stare Righteous Glory, ale ze swoją zdolnością Immolate pomaga on teraz junglerom w czyszczeniu obozów.

Luden’s Tempest – każdy, kto nie chce budować Night Harvestera na AP junglerów, może zdecydować się na ten przedmiot. Jest bardzo skuteczny u postaci takich jak Lillia, ale brak dodatkowego zdrowia może odbić się na przeżywalności gracza.

Prowler’s Claw – ten item jest często brany pod uwagę wyłącznie ze względu na lethality, ale także jest świetną opcją dla bohaterów, którzy chcą dostać się do przeciwnika i po prostu go zoneshotować. To sprawia, że przedmiot jest dobrym wyborem w przypadku Rek’Sai.

Kraken Slayer – nie jest obecnie niesamowicie potężny, ale jest niezbędny dla junglerów polegających na on-hitach i trafieniach krytycznych. Item będzie dobrym wyborem dla Mastera Yi, Kindred i innych autoatakujących leśników.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends