w

Którzy bohaterowie LoLa dostają honory najczęściej, a którzy najrzadziej? Można się zdziwić

Kto otrzymuje honory od swoich sojuszników i od czego może to być zależne?


System honoru został zaimplementowany do League of Legends już w 2012 roku. Mimo że od tego momentu przeszedł ogromną ilość zmian i kompletnie nie przypomina tego, czym był 8 lat temu, to jego założenia pozostały niezmienne. Pod koniec gry gracze mogą ocenić swojego sojusznika i pokazać mu, że był w tym meczu kimś wyjątkowym. Jacy bohaterowie jednak najczęściej są doceniani przez graczy?

Statystyki dotyczące honorowania graczy

Twórcy podzielili się statystykami dotyczącymi honorowania sojuszników. Nie tylko wskazali bohaterów, którzy są wybierani najczęściej, ale również wyróżnili ciekawostki odnoszącymi się do całego rankingu.

Nagroda dla „najbardziej honorowego bohatera” League trafia do Yuumi (0,8 pkt. honoru na grę, czyli o ponad 20% więcej niż średnia!). Zaraz za nią są Soraka, Lulu i Nami.

Ogólnie mówiąc, fakt, że 13 z 15 najczęściej honorowanych bohaterów League gra głównie w roli wspierającego wydaje się wskazywać, że najwięcej honoru otrzymują wspierający bohaterowie. Jedyne dwa wyjątki to Ivern (miejsce 5) i Kalista (miejsce 14). Szczególnie interesująca wydaje się moim zdaniem Kalista, ponieważ jest prowadzącym, który ma więcej „bezpośrednich” synergii ze swoim wspierającym (ze względu na swoją Więź Przysięgi), co może wyjaśniać, dlaczego jest tak wysoko w rankingu honoru.

To, że postacie wspierające najczęściej otrzymują punkty honoru nie jest zbyt dużym zaskoczeniem. Tak wysoka pozycja Iverna już na pewno tak. Ciekawie prezentuje się jednak dół tabeli, kto w takim razie ma najmniej honorów?

Natomiast po przeciwnej stronie rankingu najrzadziej honorowanym bohaterem jest Jayce (miejsce 148), któremu po piętach depczą Teemo i Quinn.

ZOBACZ – Riot potwierdza, że do LoLa nadchodzi zwrot LP za gry, w których jest AFK. Wczesne poddanie się i więcej

Riot udostępnił też więcej danych odnośnie tego, jak to wygląda na poszczególnych liniach.

Trochę więcej interesujących danych dla ciekawych:

  • Najczęściej honorowanym bohaterem grającym jako środkowy jest Galio (na miejscu 30), a po nim Orianna (miejsce 42).
  • Najczęściej honorowanym górnym jest Shen (miejsce 53), a po nim Sion (miejsce 55).
  • Role w kolejności od najczęściej do najrzadziej honorowanej: wsparcie-> prowadzący-> dżungler -> środkowy-> górny. (To zapewne mówi więcej o sposobie, w jaki role zwykle honorują się nawzajem, np. że wspierający i prowadzący częściej honorują się nawzajem, niż o samej naturze bohaterów).
  • Istnieją też pewne różnice pomiędzy regionami, jeśli chodzi o to, komu przyznawane są punkty honoru. Najbardziej jaskrawe przykłady to Lee Sin, który na północnoamerykańskich serwerach spadł z miejsca 32 na 96 i Yasuo przeskakujący o 63 miejsca na serwerach europejskich, gdzie zajmuje 45 miejsce w rankingu w porównaniu do miejsca 108 w rankingu ogólnoświatowym.

Zabawnie na pewno wygląda Yasuo. Wiele osób na niego narzeka i w rankingu światowym jest na 108 miejscu, natomiast w Europie na 45 pod względem częstotliwości otrzymywania honorów na koniec meczu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends