w

Master Yi zdaniem Riotu jest już względnie zbalansowany. W jaki sposób twórcy LoLa się do tego odnoszą?

Co na temat Mastera Yi pisze jeden z pracowników Riotu?


W aktualizacji 12.13 Master Yi otrzymał sporo poprawek. Głównie skupiono się na jego W – Meditate, ale zmianą, która najbardziej odbiła się na statystykach bohatera, było zwiększenie zasięgu jego podstawowego ataku. Z tego powodu patch był naprawdę kontrowersyjny, a wielu fanów zarzucało Riotowi, że ten nie wie, co robi. Poniekąd potwierdziła to premiera aktualizacji, w której Master wypadał rewelacyjnie.

Champion radził sobie wyjątkowo dobrze, osiągając win rate na poziomie nawet 57%. Twórcy musieli szybko zareagować i wydać hotfix, który ostatecznie przywrócił bohatera do normy (Riot po kilkudziesięciu godzinach musi się ratować nerfami. 3 postacie LoLa z osłabieniami).

Projektanci zadowoleni są z tego, że nie muszą aż tak martwić się sytuacją, a gracze mogą dowiedzieć się tego chociażby za pośrednictwem wpisu opublikowanego przez jednego z Rioterów.

Wpis Riotera na temat Mastera Yi

Caitain Gameplay – designer w Riot Games podzielił się zrzutem ekranu, który przedstawia statystyki dla Mastera Yi w jungli zarówno w wyższych, jak i niższych dywizjach. Współczynnik zwycięstw nie robi już tak dużego wrażenia, jak miało to miejsce tuż po wydaniu aktualizacji 12.13, co pokazuje, że hotfixy pozwoliły osiągnąć pożądany efekt.

Riot czuje się na tyle swobodnie, że poniekąd żartuje z obecnej sytuacji bohatera i mówi, że teraz fani mogą poinformować Fakera o tym, iż champion dobrze radzi sobie również na midzie i ten powinien go przetestować.

Yi jest już uratowany w wyższym elo? Powiedzcie Fakerowi, że to czas na Mastera na midzie.

Twórcy prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas będą obserwowali omawianego championa, aby ten nie wymknął się spod kontroli. Aktualnie średni współczynnik zwycięstw bohatera w jungli wynosi prawie 52% przy stosunkowo wysokim pick rate – 9,5%. Gracze znacznie częściej decydują się również na jego banowanie – ban rate przekracza 34%.