w

League of Legends: Tegoroczne MSI opóźnione z powodu koronowirusa, Rift Rivals odwołane

Riot Games

Turniej Mid-Season Invitational został opóźniony z powodu koronowirusa.


Z powodu panującego na całym świecie koronowirusa, Riot Games zdecydowało się na przesunięcie jednego z najważniejszych turniejów w League of Legends. Kiedy się odbędzie?

Opóźnienie MSI

Riot Games potwierdziło oficjalnie, że odbywający się w środku sezonu turniej został opóźniony. Deweloper powołuje się na ochronę zdrowia graczy, personelu oraz ograniczenia w podróżowaniu, które zostały wprowadzone przez wiele państw.

ZOBACZ – Dlaczego opuszczanie fazy wyboru bohaterów w LoLu aktualnie jest opłacalne? Riot planuje to zmienić i nanieść dodatkowe kary

Po rozmowie z ligami i innymi zainteresowanymi stronami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu naszego tegorocznego turnieju w połowie roku z maja na lipiec.

Przesunięcie turnieju na lato daje największe szanse na zniesienie ograniczeń w  bezpiecznym podróżowaniu drużyn z wszystkich światowych lig. Konkurs rozpocznie się w piątek 3 lipca, a zakończy w niedzielę 19 lipca.

Dodatkowo LCS rozpocznie się 16 maja, a LEC kilka dni później 22 maja.

Niestety mamy również smutną wiadomość, tegoroczne Rift Rivals zostało odwołane i gracze nie zobaczą żadnych międzyregionalnych wydarzeń, aż do lipca. Pamiętajcie, że aktualnie są to tylko szacunkowe i najbardziej prawdopodobne daty. Wszystko może się zmienić w zależności od rozwoju koronowirusa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends