Lista najrzadszych skórek w League of Legends. Mają je tylko najwięksi kolekcjonerzy
Które skiny z LoLa mają obecnie największą rzadkość? Naprawdę nieliczni posiadają je na swoich kontach.
W League of Legends jest ponad 1300 różnorodnych skórek. Wiele osób kolekcjonuje je i stara się zdobywać szczególnie te, które nie są dostępne do zakupu przez cały rok (mowa tu np. o edycjach prestiżowych).
Zaraz obok legendarek, superskórek czy skinów epickich istnieją także takie, które nie zmieniają praktycznie nic, mają przestarzały splash art oraz brak im animacji cofania, a mimo to są ludzie, którzy płacą setki dolarów za konta, na których jest choć jeden z nich.
Mowa oczywiście o dodatkach kosmetycznych, które dziś mają status niedostępnych i kolekcjonerskich, ponieważ od wielu lat nie da się ich zdobyć za pośrednictwem sklepu czy warsztatu Hextech.
Oto kilka najrzadszych skinów w całym LoLu.
Najrzadsze skórki w League of Legends
Black Alistar
Black Alistar to skórka, która przychodzi wielu graczom na myśl, gdy mówi się o rzadkich dodatkach kosmetycznych. Jest jedną z czterech skórek z edycji kolekcjonerskiej, razem z Gotycką Annie, Srebrną Kayle i Ludzkim Ryze’em. Można było ją zdobyć jedynie w przedsprzedaży, poprzez zamówienie cyfrowej kopii gry.
Data premiery Czarnego Alistara to 14 czerwca 2009 roku, co czyni skina jednym z najstarszych w grze.
Mimo że skórka jest stara i nie ma żadnych ciekawych efektów, wielu graczy było gotowych zapłacić za konta z nią po kilkaset dolarów.
Silver Kayle
Główny projektant bohaterów League of Legends, August Browning, oświadczył kiedyś, że Silver Kayle będzie kolejnym bonusem dodanym do zamówienia przedpremierowego edycji kolekcjonerskiej gry. Oznacza to, że skórka jest na równi z takimi dodatkami kosmetycznymi jak Black Alistar czy Young Ryze.
Jako jedna ze skórek edycji kolekcjonerskiej, była możliwa do zdobycia jedynie poprzez cyfrowe lub detaliczne pakiety.
Young Ryze
Skórka Young Ryze jest jedyną, która przedstawia maga runicznego w ludzkiej postaci. Przed światową premierą gry, która odbyła się 27 października 2009 roku, gracze, którzy zamówili w przedsprzedaży detaliczną edycję kolekcjonerską League of Legends, otrzymali ten dodatek kosmetyczny (podobnie jak Black Alistara).
Wcześniej nazywał się „Human Ryze” przed aktualizacją wizualną i gameplay’ową bohatera w 2016 roku. Jest to pierwsza skórka, której nazwa została w pełni zmieniona, druga to Crimson Akali Crimson Akali, a trzecia to Transcended Kayle.
King Rammus
Jedna z najrzadszych skórek w League of Legends – King Rammus – została przyznana graczom, którzy wzięli udział w zamkniętych beta testach gry od kwietnia do października 2009 roku. Nawiązuje on do Bowsera z uniwersum Mario. Ciekawostką jest również to, że splash art skina jest jedynie recolorem starego portretu bohatera.
- ZOBACZ – Ten stary splash art skórki Garena został niespodziewanie zaktualizowany. Jak wygląda nowa wersja?
Riot Squad Singed
Kupon ze skórką Riot Squad Singed był rozdawany przez pracowników Riot Games podczas Gamescomu 2010. Był on również dostępny na kilku dodatkowych targach gier wideo w 2011 roku i został na krótko udostępniony w sklepie podczas PAX Prime.
Dziś, po ponad 12 latach od premiery, skin jest praktycznie niespotykany na Summoner’s Rift. Warto wspomnieć, że dzieli on motyw z paroma innymi bohaterami – Blitzcrankiem, Gravesem, Kayle, Tristaną i Nasusem. Wszystkie te skórki mają Riot w swojej nazwie.
Skórki PAX
Skiny z serii PAX to prawdopodobnie najrzadsze dodatki kosmetyczne w League of Legends. Twisted Fate i Jax byli rozdawani ponad dekadę temu podczas imprez PAX w Seattle, w stanie Waszyngton.
Twisted Fate był darmowym prezentem dla gości na wspomnianym evencie i nigdy nie pojawił się w sklepie w grze. Data jego wydania to 8 września 2009 roku. PAX Jax został rozdany podczas PAX East 2010, PAX Prime 2010 i PAX East 2011.
Odkupienie skórek PAX zostało wyłączone w 2014 roku, więc nawet jeśli komuś uda się znaleźć nieużyty kod, nie będzie mógł go wykorzystać.