w

LoL patch 13.1. Riot zdradza swoje plany na pierwszą aktualizację w 2023 roku

Co może zmienić się w kolejnej pełnej aktualizacji League of Legends?


Twórcy League of Legends ujawnili już, kto oraz co zostanie uwzględnione w ostatniej aktualizacji, która pojawi się w tym roku. Patch 12.23b będzie zawierał wyłącznie konieczne poprawki, po których wydaniu twórcy udają się na przerwę świąteczną. Uwzględniono w nim poprawki między innymi Rammusa oraz Udyra, którzy na ten moment radzą sobie zdecydowanie zbyt dobrze na serwerach live.

Projektant już teraz poinformował nie tylko o planach wobec patcha 12.23b, ale również pierwszej aktualizacji kolejnego sezonu – 13.1. Jakie zmiany trafią do LoLa z początkiem przyszłego roku?

Zmiany na patch 13.1

Matt “Phroxzon” Leung-Harrison, główny projektant z League, podzielił się krótką listą poprawek, które twórcy chcieliby wydać na początku przyszłego roku. Zmiany mają dotknąć przedmiotów takich jak Rod of Ages, Jak’Sho, The Protean, Seraph’s Embrace i Radiant Virtue.

Zmiany, które potrzebowały więcej czasu i (prawdopodobnie) pojawią się wcześnie w przyszłym roku.

  • Satysfakcja RoA
  • Sprawienie, że Jak’Sho będzie neutralne na tankach i słabsze u fighterów (zwłaszcza jako drugi przedmiot – w porządku jest kupienie go jako trzeci lub drugi w przypadku snowballowania)
  • Zmiany Seraph’s Embrace
  • Poprawki Radiant Virtue (przedmiot jest silny u kilku użytkowników, ale jest ich naprawdę mało)

Rioter nie powiedział, jak dokładnie mają wyglądać zmiany poszczególnych przedmiotów, ale ich poprawki zdecydowanie są potrzebne ze względu na to, jak bardzo wpłynęły na metę. Jak’Sho czy The Protean szybko stanęły się jednymi z najsilniejszych przedmiotów dla bruiserów oraz figterów z topa i jungli, jak na przykład Rammus, Zac, Dr Mundo czy Warwick. Dzięki nim wymienieni bohaterowie mają jedne z najwyższych współczynników zwycięstw w całym League.

Kolejnym ważnym przedmiotem, który ma otrzymać zmiany, jest Rod of Ages, który powrócił do LoLa jako mityczna opcja dla magów takich jak Anivia czy Kassadin. Przedmiot jednak niekoniecznie spełnia oczekiwania twórców oraz wszystkich graczy, a projektanci pracują nad poprawkami, które miałyby to zmienić. Według komentujących przedmiot powinien robić coś więcej, ponieważ wypada kiepsko na tle innych mitycznych pozycji.

Z racji, że RoA jest teraz mitykiem, pasywny heal powinien COKOLWIEK robić. W zestawieniu z Sundererem, który zadaje 10 tysięcy obrażeń i leczy za 10 tysięcy co grę.. dlaczego RoA przywraca 15 HP za cast (kiedy zazwyczaj koszt zaklęcia to jakieś 70 many)?

Jednym z nowych przedmiotów wprowadzonych w przedsezonie, który nie jest tak popularny, jak inne, jest Radiant Virtue. Riot zdaje sobie z tego sprawę i zamierza zmienić go tak, aby stał się solidną opcją dla większej liczby bohaterów.

Poprawki mają pojawić się 4 stycznia, jednak to, kiedy trafią na serwery live, okaże się dopiero później. Balansowanie zaplanowanych zmian z pewnością zajmie trochę czasu, a biorąc pod uwagę to, że Riot będzie miał przerwę świąteczną, prawdopodobnie nie zdąży do tego momentu dokładnie ich przetestować.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends