w

Mainy Yuumi nieźle przerażone, że Riot kompletnie zaorał tę postać. Deweloperzy odpowiadają

Osłabienia Yuumi wcale nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać? Co na ich temat mówi Phreak?


Po tym, jak w ostatnim czasie miał miejsce wyciek kodu źródłowego League of Legends za sprawą ataku na studio, powoli wszystko wraca do normy. Mimo że twórcy zmuszeni byli przesunąć część zaplanowanych na patch 13.2 poprawek do aktualizacji 13.3, w 13.1B, który zastąpi 13.2, można znaleźć sporą listę zmian.

Pojawiły się na niej między innymi osłabienia Yuumi, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać naprawdę boleśnie. Riot Phreak wyjaśnia, dlaczego były konieczne i tłumaczy, do czego była zdolna Yuumi przed nerfami.

Phreak na temat Yuumi

Riot Phreak przykłada sporą wagę do komunikacji z fanami League of Legends, szczegółowo opisując każdą aktualizację oraz wyjaśniając kontekst wybranych poprawek. W patchu 13.1B można znaleźć zmiany przewidziane między innymi dla 13 bohaterów, a wśród nich znajduje się również Yuumi.

Twórcy postanowili zmniejszyć jej bazowe statystyki, tarczę przyznawaną z umiejętności pasywnej, obniżyć statystyki zapewniane nosicielowi oraz usunąć skalowanie prędkości poruszania się na E.

Osłabienia magicznej kici radykalnie zmniejszyły jej moc w kolejce solo. Bohaterka wciąż jest jednak silna w rozgrywkach profesjonalnych. Biorąc też pod uwagę nadchodzące zmiany prowadzących, wprowadzamy kolejne osłabienia. Nadal pracujemy też nad jej przeróbką. Ograniczamy zdolność Yuumi do efektywnej wymiany obrażeń, na którą pozwalały jej ataki podstawowe i pula zdrowia. Był to główny czynnik jej dominacji w rozgrywkach profesjonalnych.

 • Podstawowe statystyki
  • Zasięg ataku: 500 jedn. ⇒ 425 jedn.
  • Podstawowe obrażenia od ataku: 55 pkt. ⇒ 49 pkt.
  • Podstawowe zdrowie: 550 pkt. ⇒ 500 pkt.
  • Podstawowa regeneracja zdrowia: 7 pkt. ⇒ 5 pkt.
 • Bop 'n’ Block (P)
  • Zasięg ataku: Gdy Pac i Blok jest gotowe, Yuumi zyska 25 jedn. dodatkowego zasięgu tylko dla tego ataku.
  • Wytrzymałość tarczy: 60-380 pkt. (zależnie od poziomu) ⇒ 45-300 pkt. (zależnie od poziomu)
 • You and Me! (W)
  • Siła Adaptacyjna: 12-20 pkt. (+12-20% premii) ⇒ 12-20 pkt. (+6-10% premii)
 • Zoomies (E)
  • Prędkość ruchu: 20% (+2% za każde 100 pkt. mocy umiejętności) ⇒ 20% (Uwaga: Usunięto skalowanie z mocą umiejętności).

Twórcy oznajmili, że chcą utrudnić bohaterce prowadzenie wymian z przeciwnikami, co jest główną przyczyną jej siły na scenie profesjonalnej LoLa, na której Yuumi w obecnym stanie według wypowiedzi Riotera nie powinna się pojawiać. Uwzględniając nadchodzącą aktualizację bohaterki, twórcy pozwolili sobie na wydanie sporych osłabień, niekoniecznie przejmując się tym, że ucierpi ona w kolejce rankingowej.

Jestem przekonany, że Yuumi powinna zniknąć z pro play. Są naprawdę spore nerfy fazy laningu i bohaterka nie powinna pojawiać się już w profesjonalnych rozgrywkach. Mam nadzieję, że zawodowi gracze stwierdzą „No cóż. Chyba pora przestać grać Yuumi” i w rezultacie cała scena będzie wyglądała lepiej.

Chcę, aby nerfy wyglądały na olbrzymie, ponieważ celem jest sprawienie, że Prosi przestaną nią grać, a bohaterka ogólnie nie będzie już tak często banowana. Tak naprawdę poprawki nie wpłynęły znacząco na jej siłę i jest to w porządku. Chcemy jedynie, żebyście myśleli, że nie jest już tak silna.

Phreak wyjaśnił, że jedynym, co chciał osiągnąć zespół, było wyeliminowanie Yuumi z pro playu zmianami, które jednocześnie nie odbiją się aż tak na zwyczajnych graczach bohaterki, ponieważ w większości przypadków nie wykorzystują oni jej potencjału do wymian.

Powiedział również, że statystyki, które bohaterka posiadała, bez problemu pozwalały jej wygrać wymianę obrażeń z Dravenem na początkowych poziomach, a pojedynki z Caitlyn niekoniecznie kończyły się tak oczywiście, jak można byłoby się tego spodziewać.

Na ten moment trudno powiedzieć, jak zmiany odbiją się na statystykach bohaterki. Riot najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę, że mimo tego, że zmiany były wycelowane w profesjonalną scenę, postać nieco ucierpi również w zwyczajnych rozgrywkach. Twórcy jednak brali poprawkę na to, że wkrótce Yuumi otrzyma i tak znacząco zmieniony zestaw umiejętności.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends