w

Małe Legendy zostaną na ARAMie. Riot pod naporem krytyki cofa swoją decyzję o ich usunięciu

Reklama

Małe Legendy jednak zostaną na Howling Abyss. Riot posłuchał oburzonych graczy i cofnął swoje decyzje.

Reklama


Ostatnie dni nie były zbyt dobre dla fanów trybu ARAM. Gracze po przeczytaniu informacji, że Małe Legendy zostaną wycofane z Howling Abyss mocno się oburzyli. Internet zalały komentarze o tym, że twórcy powinni zwrócić im pieniądze, że podejście Riotu jest niepoważne i krzywdzące, a ostatnie zmiany mocno nadszarpnęły dobre imię firmy. Szczególnie wyśmiane zostały zasady zwrotu RP, które zdaniem wielu były niesprawiedliwe (więcej na ten temat można poczytać tutaj: Riot nie zwróci większości osobom grającym ARAMy RP za Małe Legendy. Społeczność jest oburzona). Sytuacja szybko się zmieniła, ponieważ okazało się, że Riot wycofuje się ze wspomnianych zmian.

Riot cofa decyzję o usunięciu Małych Legends z trybu ARAM

Oburzenia graczy nie dało się nie zauważyć. Twórcy prędzej czy później musieli się odnieść do całej sytuacji. Jak się okazało – postanowili wysłuchać graczy i wycofać zapowiadane zmiany.

Do całej sytuacji odniósł się Riot Meddler:

Na razie wstrzymujemy wszelkie zmiany dotyczące aktualizacji Małych Legend i trybu ARAM. W oparciu o wasze opinie zgadzamy się, że nasze podejście nie było odpowiednie. Ponownie przeanalizujemy całą sytuację i wrócimy do was z alternatywnym lub zmodyfikowanym podejściem do tej sprawy.

ZOBACZ – Które przedmioty w League of Legends są najpopularniejsze? Zaskakujący ranking

Reklama

Nie była to jedyna wypowiedź Meddlera w tej sprawie. W jednym z komentarzy na Reddicie uznał:

Jeśli chodzi o kolejne kroki, wciąż zastanawiamy się, co jest wykonalne oraz co spełnia potrzeby graczy, nie zaniedbując innych grup. Aktualnie nie jest jasne, co dokładnie będzie to oznaczać.

Jedną z opcji jest zmodyfikowanie funkcjonalności na trybie ARAM, ale nadal będzie ona widoczna dla wszystkich. Można zaproponować lepszy sposób zwrotu pieniędzy, który byłby sprawiedliwy dla osób, które grały w TFT i ARAMy. Można również wprowadzić jakąś formę ukrywania Małych Legend przed innymi graczami na Howling Abyss. Równie dobrze może być to jeszcze inna funkcjonalność. Więcej szczegółów zostanie omówionych po tym, jak opracujemy nowy plan.

ZOBACZ – Bilgewater z League of Legends stworzone w Unreal Engine 4. Jak to wygląda?

Jak widać, Riot nie pozostał bierny w tej sprawie i nie zignorował próśb czy protestów graczy. Co prawda wciąż nie wiadomo, czy zakończy się cała sprawa i które rozwiązanie wspomniane przez Meddlera wejdzie w życie. Pozostaje mieć nadzieję, że cokolwiek postanowią twórcy, będzie to sprawiedliwe wobec graczy i nikt nie będzie czuł się zaniedbany lub oszukany.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends