w

Malphite z tym przedmiotem jest świetną odpowiedzią na aktualną metę w LoLu na TOPie

Riot Games

Jak skontrować bruiserów? Malphitem z tym przedmiotem.


Aktualnie w League of Legends na górnej alei utworzyła się ciekawa meta związana z bruiserami. Linię przejęła Irelia, Sett, Darius i nie tylko. W związku z tym gracze zastanawiają się, czym najlepiej grać, aby kontrować tę metę.

Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem jest “stary, dobry skalniak”, który wraz z jednym przedmiotem kosztującym jedynie 800 sztuk złota, staje się naprawdę trudnym przeciwnikiem.

Malphite vs bruiserzy

W League of Legends jest kilka postaci potrafiących zwiększyć swój pancerz do naprawdę ogromnej ilości. Jedną z nich jest grany głównie na górnej alei – Malphite. Bohater ze świetną inicjacją i dobrą wytrzymałością jest trudnym orzechem do zgryzienia championom z obecnej mety.

Czemu Malphite jest taki trudny do pokonania? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest w stanie posiadać dużą ilość pancerza, ciężką do przebicia przez obecnie dominujących toplanerów:

Dodatkowo nie musi on farmić i ciągle walczyć o każdego minionka, jak bruiserzy, magowie czy adc. Wystarczy, że będzie stał na linii, trzymał przeciwników i w razie konieczności pomagał drużynie.

To jednak nie wszystko, jest jeszcze jeden mały przedmiot pozwalający na doszczętne zniszczenie leczących się wojowników. Mowa tutaj o itemie – Bramble Vest, oferującym nie tylko efekt Głębokich Ran, ale również odbija on część zadanych obrażeń. Nie kosztuje również dużo, albowiem cena podstawowej jego wersji to jedyne 800 sztuk złota.

Jeżeli więc traficie na grającego metą przeciwnika, który od razu wybiera Fiorę, Irelię, Jaxa i wiele innych AD postaci, warto jest picknąć Malphite’a, zbudować Bramble Vesta i cieszyć się wygraną.