w

Master Yi z League of Legends otrzymał na serwerach testowych spore zmiany. Co poprawił Riot?

Na serwerach testowych League of Legends pojawiły się istotne zmiany Mastera Yi.


Stosunkowo niedawno do League of Legends trafiła aktualizacja 12.10, w której wzmocniono wszystkich championów, zwiększając ich wytrzymałość. Po tym, jak współczynnik bohatera urósł do 53% po patchu 12.10, zdążył spaść do okolic 50%. Po tym, jak w kolejnej aktualizacji Riot przyjrzał się mechanice leczenia, twórcy przyjrzeli się również Masterowi Yi.

Bohater straci nieco swojej siły pochodzącej z przywracania zdrowia, jednak zostaną one zrekompensowane wzmocnieniami w innych miejscach.

Zmiany Mastera Yi

Skill, który pozwala Masterowi Yi się leczyć – W – będzie kosztowało teraz więcej many, więc gracze będą musieli pilnować paska z zasobem i podchodzić nieco rozważniej do używania zdolności. Twórcy zrekompensowali to znacznie niższym czasem odnowienia oraz bonusem, który może przydać się w wielu trudnych sytuacjach.

Największym wzmocnieniem jest zwiększenie zasięgu podstawowego ataku z 125 do 175 jednostek. Buffy są na tyle duże, że gracze uważają, że bohater będzie miał szanse znacznie częściej pojawiać się na linii. Poprawki zostały pozytywnie odebrane przez społeczność, zwłaszcza mając na uwadze to, jak champion aktualnie sobie radzi. Co dokładnie zostanie zmienione?

  • Podstawowe statystyki
    • Zasięg bazowego ataku zwiększony z 125 do 175 jednostek
  • Meditate (W)
    • Koszt many zmieniony z 50 do 40 (+6% maksymalnej many na sekundę)
    • Daje teraz 60% tenacity na pierwsze 0,5 sekundy działania umiejętności
    • Czas odnowienia zmniejszony z 28 do 9 sekund

Zdecydowanie najwięcej uwagi wśród społeczności zostało poświęcone dodatkowemu zasięgowi. Bohater jest w stanie teraz atakować swoje cele przez ściany, a wzmocniony podstawowy atak zdaniem wielu fanów pozwoli championowi zdecydowanie częściej pojawiać się na Summoner’s Rift niekoniecznie w jungli.

Warto mieć również na uwadze, że zmiany nie są ostateczne. Riot może się z nich jeszcze wycofać lub zmodyfikować. Najprawdopodobniej trafią jednak do LoLa 13 lipca w kolejnym patchu 12.13 w bardzo podobnej formie do tej, której można aktualnie przyjrzeć się na serwerach testowych.