w

Mechanika z League of Legends, którą warto wykorzystywać w każdej sytuacji i którą trzeba znać

Sposób, który sprawi, że przeciwnikowi będzie trudniej uciec.


League of Legends jest pozornie prostą grą, w której jednak znajduje się naprawdę sporo mechanik, których znajomość może diametralnie odbić się na tym, jak skutecznie walczy się z wrogami. Z tego powodu gracze, którzy mieli okazję pograć w LoLa już nieco dłużej, Z reguły będą radzili sobie lepiej od osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę.

Z pewnością każdy gracz LoLa spotkał się z sytuacją, w której jego przeciwnik uciekł mu na resztce zdrowia. Mogłoby się wydawać, że nie było innego wyjścia, a on po prostu miał szczęście. Jeden z użytkowników pokazuje jednak, że wykorzystanie jednej z mechanik pozwoliłoby w wielu sytuacjach wyjść ze starcia znacznie korzystniej.

Jak lepiej walczyć?

Podstawowy atak to najprostszy cios, jaki może wykonać każdy bohater. Co więcej strzelcy i spora część postaci budujących się pod AD zadaje z nich obrażenia większe niż ze swoich umiejętności. Z tego powodu wykonywanie bazowych ataków jest naprawdę ważne, a robienie tego w prawidłowy sposób może znacząco poprawić rezultaty walki.

Użytkownik skillcappedlol podzielił się krótkim klipem, w którym wyjaśnia, w jaki sposób zwyczajne rozkazanie atakowania przeciwnika może różnić się od atakowania na przemian z podążaniem za przeciwnikiem.

Gracz tłumaczy, że każdy atak ma swoją animację, a przerwanie jej w odpowiednim momencie może skrócić czas wymagany na zadanie ataku, a co za tym idzie wykorzystać go na coś innego, jak przede wszystkim na przemieszczenie się w kierunku, w którym podąża przeciwnik. Dzięki temu przeciwnikowi będzie znacznie trudniej uciec, jeśli nie posiada on żadnego dasha.

Na pokazanym na filmiku przykładzie widać, że Irelia dzięki temu, że poruszyła się pomiędzy wykonanymi atakami, nie musiała flashować pod wieżę przeciwnika, aby wykonać ostatni atak potrzebny do jego powalenia.

Oczywiście jest to jedna z wielu mechanik, które warto wykorzystywać podczas starć z przeciwnikami. Gracze z wyższych dywizji z reguły odróżniają się tym, że potrafią użyć wielu z nich w każdej walce, co pozwala im wypracować przewagę nad wrogiem.