w

Czarodziejki Gwiazd 2022 – oficjalna zapowiedź wydarzenia w League of Legends

Riot opublikował krótki filmik, który zapowiada tegoroczny event Star Guardian.


Powrót uniwersum czarodziejek jest już naprawdę blisko. Od ostatnich skórek z tej serii minęły już 3 lata, więc fani są naprawdę podekscytowani, że do ich kolekcji dołącza kolejne Star Guardian.

Riot stara się, by event był naprawdę interesujący – skiny wydano zarówno do League of Legends, jak i Wild Rift. Do tego liczba dodatków kosmetycznych związanych z czarodziejkami jest ogromna – od skórek (w tym prestiżowej i legendarnej) do wielu ikonek, emotek czy chrom.

Jak prezentuje się oficjalny zwiastun eventu, który właśnie trafił na YouTube?

Oficjalny zwiastun wydarzenia Star Guardian

Zwiastun tegorocznego eventu Star Guardian opublikowano na oficjalnym kanale League of Legends, choć filmik powiązany jest również z innymi tytułami Riot Games.

Na nagraniu widać przedstawienie poszczególnych bohaterek zarówno w wersji codziennej, jak i po przemianie w Czarodziejki Gwiazd. Całość stylizowana jest na japońskie animacje, co nie powinno nikogo dziwić – uniwersum bardzo mocno wzorowane jest na mahō-shōjo, czyli podgatunku mang i anime, opowiadającym o dziewczynach, zazwyczaj nastoletnich, posiadających magiczne moce.

Jak widać, mimo że animacja jest dość krótka, to przedstawia naprawdę sporo scen. Każdej czarodziejce poświęcono fragment nagrania – widać zarówno sceny stylizowane na anime, w których występują Kai’Sa, Akali czy Xayah oraz prezentację skórek w League of Legends i Wild Rift.

Wydarzenie ruszy 14 lipca 2022 roku, czyli już za 5 dni.