w

Mechaniki z LoLa, o których sporo graczy nie ma pojęcia. Nawet Riot się wypowiedział

Sztuczki u poszczególnych bohaterów, które warto znać, kiedy się nimi gra.


W League of Legends jest wielu bohaterów, a każdy z nich ma unikatowy dla siebie zestaw umiejętności. Niektóre z nich są mniej, a inne bardziej złożone, co oznacza, że opanowanie niektórych postaci ze stawki może wymagać nieco więcej czasu.

Bohaterowie posiadają sporo ukrytych mechanik, których odkrycie może wiązać się z wieloma godzinami spędzonymi w rozgrywce lub podpatrzeniem ich u innych, lepiej zaznajomionych z wybranym championem graczami. Czego można było dowiedzieć się z jednego z popularniejszych wątków dotyczących tego typu tajemnic powiązanych z wybranymi zestawami umiejętności?

Ciekawostki poszczególnych bohaterów

Wielu bohaterów posiada tajemnice, które można odkryć, grając nimi lub po prostu zasięgając rady u lepiej zaznajomionych z nimi graczy. Jakimi wskazówkami postanowili podzielić się niektórzy z nich?

Eahrratim napisał, że ultimate Ryze’a nie przeteleportuje gracza, który cofa się do bazy, nawet jeśli będzie znajdował się w zasięgu zdolności. Ciekawostka może przydać się w niektórych sytuacjach, kiedy w ostatniej chwili okaże się, że inicjacja walki nie jest najlepszym pomysłem.

W komentarzach można również znaleźć wypowiedź Riotera, który również miał dla graczy kilka ciekawostek oraz porad dla wybranych bohaterów. Napisał, że prawdopodobnie nie są aż tak nieznane, ale niemniej ciekawe do eksperymentowania.

  • Możesz użyć animacji Q podczas E u Renaty Glasc. E, a następnie natychmiastowe użycie Q sprawi, że animacja będzie trudniejsza do zauważenia.
  • Możesz użyć Flasha, aby przekierować ultimate Renaty Glasc. Sztuczka może być wykorzystana również w przypadku innych championów, którzy mają cast time na swoich zdolnościach, jak na przykład Ultimate Qiyany, Q Pyke’a czy E Gragasa (jeden z najbardziej znanych przykładów). Przydaje się to do trafienia przeciwników za ścianą, dając im niewiele czasu na reakcję.

  • Pyke stunuje swoim E, kiedy cień przenika przez cel. Może użyć swojego ultimate’a lub flasha, aby przekierować cień, zmieniając swoją pozycję tymi zdolnościami. Można również wielokrotnie zmienić kierunek cienia, używając skilli w odpowiednim czasie.
  • Zasięg kuli Orianny jest większy niż zasięg Q lub E. Można pozostawić kulę w określonej lokalizacji, aby odizolować przeciwnika nawet jeśli jest poza zasięgiem zdolności. Kiedy kula jest poza zasięgiem Q, ale dalej w Twoim zasięgu, możesz użyć zdolności, aby przenieść ją w Twoim kierunku. Można użyć tego do obicia przeciwnika, który się do Ciebie zbliża.
  • Q Anivii zadaje obrażenia 2 razy. Raz, kiedy przenika przez cel i drugi, kiedy wybucha. Wielu graczy Anivii zada obrażenia wyłącznie dzięki detonacji. Można wykorzystać to do zbicia tarczy zaklęć i dalej trafić stunem. Ponadto superumiejętność bohaterki zadaje obrażenia, kiedy jest wyłączana, więc można to wykorzystać do dobijania.

Greatestbird podzielił się natomiast poradą, która pomoże graczom Quinn.

E Quinn obraca cel. Sprowadza się to do tego, że skill pozwala na wiele ciekawych interakcji, jak na przykład sprawienie, że Cassiopeia zultuje, Talon przeleci w złą stronę, a Graves nie trafi podstawowym atakiem. Można tego użyć na wszystkim, co ma czas castowania i kierunek (Q Twisted Fate’a, W Annie i tym podobne).

Pojawił się również komentarz dotyczący Mordekaisera. Ultimate championa na ułamek sekundy spowalnia cel, co można wykorzystać do trafienia innym skillem. Użycie E, a następnie R sprawi, że przeciwnik nie będzie miał możliwości uniknięcia skilla.

 

Oczywiście tego typu smaczki posiada praktycznie każdy champion. Nie sposób wymienić wszystkich porad, którymi podzielili się fani, a z pewnością jest to jedynie procent tego, co można by na ten temat napisać. Świetnym miejscem na dokładne poznanie championa będą kanały poświęcone wybranym bohaterom lub Reddit, na którym można znaleźć wielu oddanych mainów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends