w

Miss Fortune z LoLa nabiera na popularności po buffach z patcha 11.19. Co jeszcze pomogło bohaterce?

Jak wykorzystać siłę Miss Fortune w aktualizacji 11.19?


Miss Fortune to jedna z popularniejszych postaci w roli strzelca z dolnej alei. Aktualnie radzi sobie ona naprawdę dobrze – jej win rate przekracza 52%, a pick rate 15%. Banowana jest natomiast w 2% rozgrywek.

Runą, na którą praktycznie zawsze decydowali się gracze, jest Press the Attack, ponieważ świetnie współgra on z Q – Double Up. W patchu 11.19 gracze z koreańskiego challengera często decydują się jednak na Arcane Comet. Co może być przyczyną takiego trendu?

Miss Fortune z Arcane Comet

Na początku warto wspomnieć o wzmocnieniach, które Miss Fortune otrzymała w aktualizacji 11.18. Zwiększono ilość fal wystrzeliwanych podczas superumiejętności pocisków, co przekłada się na ilość zadawanych przez zdolność obrażeń. Popularność bohaterki wzrosła po wydaniu poprzedniego patcha i rośnie dalej po aktualizacji 11.19.

Problemem, z którym Miss Fortune musi radzić sobie od przedsezonowej aktualizacji 10.23, jest to, że nie pasuje ona najlepiej do przedmiotów, które opierają się na trafieniach krytycznych. Wywierają one spory nacisk na farmienie do momentu zdobycia trzech itemów, aby zadawać sensowne obrażenia. Omawiana bohaterka jest raczej postacią, która musi wywierać presję już we wczesnych fazach rozgrywki. Z tego powodu popularniejszy stał się build oparty na Lethality.

Decydując się na przedmioty zapewniające tę statystykę, bohaterka nie będzie miała sporej ilości prędkości ataku, co zaś skutkuje tym, że nie jest ona w stanie w pełni wykorzystać Press the Attack. Z tego powodu gracze zaczęli używać runy Arcane Comet, która pozwala na znacznie lepsze obijanie przeciwników w fazie liniowej.

Ze względu na to, że MF z tym buildem skupia się na obijaniu przeciwników we wczesnych fazach gry, gracze wybierają drzewo Sorcery z runami Arcane Comet, Manaflow Band, Absolute Focus i Scoarch. Drugą ścieżką może być Inspiracja z runami takimi jak Magical Footwear i Biscuit Delivery lub Dominacja z Taste of Blood i Ravenous Hunterem.

Jeśli chodzi o przedmioty, Eclipse jest świetnym wyborem na samym starcie ze względu na to, w jak prosty sposób bohaterka jest w stanie aktywować swoją tarczę. Wzmocnienia Youmuu’s Ghostblade z patcha 11.17 sprawiły, że pozycja ta jest obowiązkowa w ekwipunku Miss Fortune. W późniejszych fazach gry świetnymi itemami, które są w stanie kontrować przeciwników, mogą być Serylda’s Grudge lub Serpent’s Fang.

Można powiedzieć, że Miss Fortune zyskuje na popularności na koreańskich serwerach od aktualizacji 11.18, która ją wzmocniła. Jej sytuacja w early i mid game znacząco się poprawiła dzięki buildowi opartemu na Lethality oraz runie Arcane Comet. Bohaterka jest świetnym wyborem w aktualizacji 11.19, który znajduje się bardzo wysoko na licznych tierlistach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends