w

Może i opis “E” Akshana jest dłuższy, niż opis wszystkich skilli Nasusa, ale to też więcej, niż całe lore tego bohatera

Gracze znaleźli kolejną absurdalną sytuację w League of Legends.


Około 2 tygodnie temu społeczność LoLa odkryła zabawne porównanie. Jak wiadomo, najnowszym bohaterem, który pojawił się na Summoner’s Rift, jest Akshan. O ile jego umiejętności nie są aż tak udziwnione, jak choćby Apheliosa, to mimo wszystko okazało się, że opis E Akshana jest dłuższy niż ilość słów, które znajdzie się w opisie wszystkich umiejętności Nasusa.

Gracze szperali dalej, aż znaleźli kolejne porównanie tego typu. Tym razem chodzi o Shaco.

Dysproporcja w opisach w League of Legends

Nasus to champion wydany w 2009 roku. Był to czas, kiedy postacie z LoLa nie wyróżniały się szczególnie na tle innych. Riot nie eksperymentował ze szczególnie rozwiniętymi umiejętnościami, co też raczej nie jest niczym szokującym – gra dopiero stawiała pierwsze kroki.

O ile da się zrozumieć fakt, że nie każdy bohater musi mieć niesamowicie rozbudowany zestaw umiejętności (w czym nie ma nic złego, wielu graczy lubi proste postacie), to trzeba przyznać, że historia championa kojarzy się z dłuższym tekstem.

Riot regularnie aktualizuje fabułę bohaterów. Dzieje się tak podczas reworków, ale również przy większych wydarzeniach w grze czy po premierach nowych postaci – by fabuła mieszkańców danej lokacji była spójna.

Nierzadko lore rozbudowane jest o długi opis historii championa, wspomnienie jego dzieciństwa i tak dalej. Bywa, że fabuła przedstawiana jest w postaci dialogów lub dodatkowych opowiadań wydawanych razem z bohaterem. Dziś rozbudowane opisy to codzienność.

I tutaj pojawia się Shaco. Jego lore jest tak krótkie, że można w całości zacytować je w jednym akapicie.

Stworzony dawno temu jako zabawka dla samotnego księcia, zaczarowana marionetka Shaco czerpie przyjemność z mordowania i siania zniszczenia. Spaczony przez czarną magię i utratę ukochanego właściciela, ta kiedyś miła pacynka delektuje się tylko cierpieniem biednych dusz, które dręczy. Zabójczo używa zabawek i prostych sztuczek, a skutki swoich krwawych „gierek” uważa za prześmieszne. Ci, którzy usłyszeli mroczny śmiech w ciemną noc, mogą czuć się naznaczeni przez Demonicznego Błazna — będzie się nimi bawił.

Gracze postanowili podliczyć liczbę słów biografii Shaco w angielskiej wersji. Okazuje się, że jest ona niewiele dłuższa od opisu wszystkich umiejętności Nasusa, z którego w ostatnim czasie sporo się śmiano.

Użytkownik o nicku Uknowthatsmyname napisał:

Opis umiejętności E Akshana zawiera więcej słów niż cały zestaw Nasusa, ale zestaw Nasusa zawiera tyle samo słów, co lore Shaco!

E Akshana ma 223 słowa. To więcej niż treść wszystkich umiejętności Nasusa, które mają 191 słów. Cóż, biografia Shaco ma 199 słów, czyli tylko o 8 więcej niż zestaw Nasusa.

Gracze uznali, że o ile to Shaco kpił i żartował z innych bohaterów, to teraz on stał się obiektem żartów.