w

Można się nieźle zdziwić widząc, ile rocznie zarabia Faker, absolutna gwiazda LoLa

Ile zarabia jeden z najlepszych zawodników LoLa na świecie?


Jeżeli ktoś zada nam pytanie, jacy zawodnicy zarabiają naprawdę duże pieniądze, to zapewne najpierw pomyślimy o piłkarzach, których wypłaty faktycznie sięgają gigantycznych sum. Chociaż gracze League of Legends nie dorównują im, to kwoty szybko idą w górę i wyglądają całkiem nieźle.

Dobrym przykładem jest tutaj Faker, który uważany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Ile zarabia twarz LoLa?

Zarobki Fakera

Lee „Faker” Sang-hyeok, to nie tylko jeden z najlepszych graczy League of Legends na świecie, ale już i marka. Pokazują to reklamy, w których często bierze udział, szczególnie w Korei i Chinach.

Ile jednak zarabia w samej drużynie T1? Jak donoszą chińskie media, jego zarobki z opcją na przyszły sezon wynoszą około 7,1 miliona dolarów. Nawet po tym, jak podpisał on kontrakt na 1 + 1 rok, to i tak może ponownie negocjować warunki dotyczące sezonu 2023. W związku z tym niewykluczone, że jeszcze nieco wzrosną.

Pamiętajmy, że jest to przychód z drużyny, a nie współprac i streamów. Oznacza to, że Faker zarabia o wiele więcej, a na jego konta rocznie wpływają miliardy wonów (1000 wonów to około 1 dolar). Czy wpływa to na pensje innych zawodników? Byli gracze LCK, jak Wolf czy też Untara, twierdzą, że wynegocjowanie wysokiej pensji przez Fakera pomogło innym graczom w podniesieniu ich własnych, co pokazuje, jak szybko rozwija się e-sport, a zarobki będą tylko rosły.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends