w

MSI 2021 w LoLu powinno być bardziej różnorodne, ale wciąż nie będzie tam tej dwójki bohaterów

Riot Games

MSI 2021 bez Viego i Gwen, ale za to powinno być nieco bardziej różnorodnie.


Już za niecały miesiąc rozpocznie się pierwszy międzykontynentalny turniej w League of Legends, który będzie zwieńczeniem wiosennych splitów.

Do startu Riot ma jeszcze trochę czasu, więc gracze spekulują, że będzie o wiele ciekawiej, niż na regionalnych mistrzostwach, gdzie głównie widzieliśmy Hecarima i Udyra w dżungli oraz Kai’Sę na ADC.

MSI 2021

W czwartek 6 maja, po przerwie w 2020 roku, w związku ze znaną sytuacją na świecie, oficjalnie rozpoczną się rozgrywki międzynarodowego turnieju Mid-Season Invitational 2021. Jest to drugi najważniejszy turniej w League of Legends zaraz po Worldsach, a w tym roku pula nagród wyniesie ponad półtora miliona dolarów.

Tegoroczny turniej odbędzie się na Islandii i według oficjalnych informacji rozgrywany będzie na patchu 11.9, który na oficjalne serwery ma wejść w środę 28 kwietnia.

ZOBACZ – Jak to się stało, że zdjęcie Arquela i nicki Overpowa, Kubona pojawiły się podczas oficjalnej transmisji LEC?

Do tej pory Riot Games ma sporo czasu na przetestowanie zmian, które powinny być o wiele bardziej dopracowane, niż normalnie. Dodatkowo według spekulacji znerfione zostaną postacie, które dominowały regionalne turnieje. Między innymi chodzi o Kai’Sę, Udyra i Hecarima, mający wysoką obecność w meczach i którzy albo byli wybierani, albo banowani.

Oznacza to również, że wprowadzone poprawki będą nieco łagodniejsze. Deweloperzy nie lubią eksperymentować w takich patchach, aby nie zniszczyć mety i mniej więcej przewidzieć wybory prosów.

ZOBACZ – Jedna ze skórek Viktora z League of Legends doczeka się kilku poprawek. Jakich konkretnie?

Niestety jest i smutna wiadomość. Na profilu lolesports na Twitterze potwierdzono, że na MSI 2021 nie zobaczymy ze zrozumiałych wszystkim powodów Gwen, która na serwery wyszła 15 kwietnia. A jakby tego było mało, nie pojawi się również Viego, który w grze znajduje się już prawie 4 miesiące.

Wywołało to ogromne oburzenie społeczności LoLa w komentarzach. Większość graczy było pewnych, że Zrujnowany Król wystąpi w tym turnieju i jest już gotowy. Powodem prawdopodobnie są wciąż występujące bugi z nim związane, co tylko pokazuje, jak skomplikowany jest champion, a Riot bezradny.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends