w

Na serwerach LoLa Turcji ceny RP są niższe. Gracze chcą obniżek na EUNE

Zestawienie cen RP poszczególnych serwerów. Czy są szanse na obniżki na EUNE?


Ceny punktów wykorzystywanych do zakupu skórek i wszelkich zestawów w produkcji Riotu już niejednokrotnie były tematem, na który dyskutowali gracze. Niższe ceny serwerów Garena od zawsze intrygowały graczy. Jak sprawy mają się w Turcji?

Ceny tureckich serwerów

Gracze zastanawiają się, dlaczego mimo odrębnego traktowania Tureckiego serwera i jego cen skórek nie chcieli zastosować podobnego zabiegu na EUNE, gdzie większość krajów również znacznie odstaje zarobkowo od EUW.

Gracze EUNE mają znacząco mniejszą moc co do zakupów względem EUW, a mimo to gracze muszą płacić te same ceny za skórki. Na tureckich serwerach gracze płacą 60% mniej od nas.

Minimalna wypłata w moim kraju to mniej niż 2 euro za godzinę, a mimo to ceny RP są identyczne z tymi przewidzianymi dla graczy z krajów, gdzie minimalna płaca oscyluje w granicach 8 do 12 euro za godzinę.

Ze względu na tak znaczną różnicę w cenach niektórzy decydowali na założenie konta na tureckich serwerach i po doładowaniu go sporą sumą RP przetransferowanie go na serwer docelowy.

ZOBACZ – Riot zawiesił trenera Origen za rasistowskie wpisy i opinie. Drużyna LoLa go wyrzuciła

Jeszcze inaczej sytuacja prezentuje się na serwerach takich jak Brazylia, gdzie za 43 euro gracz jest w stanie kupić 15000 RP. Podobny zakup na EUW czy EUNE kosztowałby około 110 euro.

Mimo to gracze nie powinni liczyć na obniżki cen. Różnica wynika prawdopodobnie z przypisania do serwera EUNE bogatszych krajów takich jak Finlandia, Norwegia, Szwecja czy Dania. Po obniżce cen byliby oni w stanie wykupić naprawdę sporo.

Południowo-wschodnia Europa wypada naprawdę niekorzystnie z powodu zestawienia jej z wyżej wymienianymi krajami. Cały zabieg prawdopodobnie został wprowadzony celowo przez twórców, ponieważ i tak gracze będą dokonywać zakupów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends