w

Najbardziej denerwujące duo w LoLu? Gracze mają już go serdecznie dość

Społeczność narzeka na duo Sony i Soraki, które ostatnio dość często można spotkać na dolnej alei.


Po niedawnym minireworku Sona stawała się coraz popularniejszą bohaterką. Jeszcze jakiś czas temu mało kto chciał nią grać, ponieważ została nieco zapomniana po premierze Seraphine. Riot chciał to zmienić i zmodyfikował postać tak, że stała się numerem jeden nie tylko jako support, ale ogólnie jest bohater – zaczęła wygrywać najwięcej gier ze wszystkich championów.

Zaraz obok niej pojawiła się Soraka, która stała się niesamowicie irytująca. W patchu 11.18 Riot wprowadził zmianę, która powodowała usunięcie efektu Głębokich Ran przed uzdrowieniem z ulta bohaterki. Sona i Soraka stawały się coraz popularniejsze, aż w pewnym momencie gracze uznali, że warto grać nimi duo na dolnej alei. I ten pomysł szybko stał się znienawidzony przez resztę społeczności.

Duo bot – Sona i Soraka

Po wejściu na strony ze statystykami, np. lolalytics.com, zauważyć można, że postacie, które najczęściej wygrywają mecze w LoLu, to Sona i Soraka. Obie bohaterki mają niesamowicie wysokie win ratio i znajdują się w tierze S.

Część graczy wpadło na pomysł, by grać nimi razem na dolnej alei, co skutkuje niekończącym się leczeniem z obu stron. Jak łatwo się domyślić, takie połączenie strasznie irytuje i społeczność chce, by moda na tego typu duo szybko się skończyła.

W internecie przeczytać można wiele negatywnych komentarzy. Gracze twierdzą, że wspomniane duo odbiera im przyjemność z rozgrywki. Jeden z nich napisał:

Po buffach Sony, Soraki i Moonstone’a botlane składający się z podwójnego wsparcia znów stał się czymś popularnym i na Boga – to straszne, że nie można ich zabić! To musi się skończyć.

Inny dodał:

A więc nie tylko ja jestem sfrustrowany, gdy w każdej grze muszę mierzyć się z Soną i Soraką lub Soną i Seraphine na dolnej linii.

Chol*ra, są tak denerwujące, gdy gra się przeciwko nim.

Komentarzy tego typu jest naprawdę sporo i społeczność błaga Riot, by coś z tym zrobił. Co prawda nerfy Sony i Soraki są już zapowiedziane, ale niektórzy uważają, że to nie wystarczy. Warto przypomnieć, co ma się zmienić:

 • Sona
  • Bazowe statystyki
   • Zmniejszono pancerz z 28 do 26
  • Hymn of Valor (Q)
   • Bugfix: Q nie uderza już przeciwników, których Sona nie mogła zobaczyć
  • Song of Celerity (E)
   • Bugfix: Spowolnienie z Power Chord E nie ignoruje już efektów wpływających na redukcję spowolnienia
 • Soraka
  • Wish (R)
   • Leczenie zmniejszone ze 150-350 do 130-300

Jeden z graczy uznał, że przyjrzy się tematowi. Gdy wyciągnął wnioski z własnych gier, podzielił się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Sona i Soraka lub Sona i Seraphine to gów*iana aleja, jeśli grasz przeciwko nim wsparciem dystansowym, a jeśli twoja drużyna wybierze przeciwko nim supportów, takich jak Nami lub Janna, to w zasadzie dajecie temu duo wolną aleję.

Gracz dodał, że według niego dobrym wyborem jest pickowanie supporta, który może zainicjować walkę, wskakując w lub łapiąc leczących wrogów. Wśród jego propozycji zauważyć można takie duo jak Tristana + Leona, Pyke, Thresh i tym podobne.

Na chwilę obecną gracze mają szczerą nadzieję, że nerfy wspomnianych bohaterek faktycznie coś zmienią i irytująca meta wkrótce się zmieni.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends