w

Najbardziej dotkliwe pomylenie czaru przywoływacza, które kosztowało gracza LoLa miesięczną pensję

Jeden z profesjonalistów został ukarany za to, że popełnił karygodny błąd w jednej ze swoich gier.


Mimo że e-sportowcy są dla wielu wzorem do naśladowania i w oczach początkującego gracza są niczym bogowie League of Legends, to wciąż są tylko ludźmi i popełniają błędy. Czasem bywa tak, że ich pomyłki są bardzo głupie i aż trudno uwierzyć, że coś takiego wydarzyło się na profesjonalnej scenie.

O ile błąd w czasie rankeda czy normala nie zmienia aż tak wiele (co najwyżej wywoła kłótnie na czacie i doprowadzi do przegranej), to pomyłka w czasie profesjonalnych rozgrywek może zmienić praktycznie wszystko. Jeden z graczy przez niedopatrzenie nie tylko zepsuł mecz swojej drużynie, ale także został ukarany karą pieniężną. Co dokładnie się stało?

Karygodny błąd w czasie profesjonalnych rozgrywek

O tym, jak istotny jest Smite, gdy gra się jako jungler, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jest to niezbędny czar przywoływacza do czyszczenia obozów w lesie, a niebranie go, gdy idzie się do jungli, uznawane jest za trolllowanie.

Czasami jednak przez niedopatrzenie gracz może zapomnieć wymienić swoje Summoner Spelle, przez co trafia do lasu z Healem, Teleportem czy Ignite’em. Właśnie w taki sposób pomylił się jeden z profesjonalnych graczy.

Jungler drużyny Victory Five – Peng “pzx” Zhan-Xiang popełnił niewybaczalny błąd, który odbił się na całej jego drużynie. Przez swoje niedopatrzenie gracz został ukarany grzywną przez swoich pracodawców. Pomyłka miała miejsce w czasie meczu LPL przeciwko drużynie Suning.

Letni split chińskiego teamu Victory Five nie był łatwy. Gdy zespół miał zmierzyć się z Suning, miał już na koncie niesamowitą serię przegranych. Wszyscy liczyli na swoje pierwsze zwycięstwo. Niestety już na samym początku wszystko posypało się przez okropny błąd Penga Zhan-Xianga, gdy ten wszedł do gry z Teleportacją zamiast Smite’a.

Fragment meczu, podczas którego komentatorzy zauważyli wspomniany błąd, można obejrzeć poniżej:

Mecz oczywiście zakończył się przegraną drużyny Victory Five i ogromną przewagą ze strony Suningu. Trudno się dziwić, jungler miał niesamowicie ciężkie czyszczenie jungli, co w efekcie sprawiało, że nie mógł wspierać swojej drużyny. Poskutkowało to tym, że team wiedział, że ich porażka jest tylko kwestią czasu.

Komentatorzy byli absolutnie zszokowani, gdy tylko zauważyli, że pzx pomylił czary przywoływacza. Prawdopodobnie błąd miał miejsce przez to, że Chińczyk grał wcześniej na swoim koncie na innej linii, a potem zwyczajnie zapomniał zmienić spella.

Peng Zhan-Xiang został ukarany grzywną wynoszącą tyle, co jego miesięczna pensja. Mimo że zachowanie gracza było zwyczajną pomyłką, to nie można zaprzeczyć, że przez swoje niedopatrzenie przyczynił się do przegranej swojej drużyny.

Nie była to pierwsza tego typu sytuacja. W przeszłości podobne pomyłki zdarzały się innym profesjonalnym graczom. Na przykład w zeszłym roku Yan “Wei” Yang-Wei z drużyny Royal Never Give Up również zapomniał wziąć Smite’a. W tamtym przypadku gracz także został ukarany grzywną.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends