w

Najbardziej zbugowana postać w historii LoLa? Gracze zgromadzili ponad 20 stron z błędami

Riot Games

Postać z League of Legends, której bugi zgromadzone zostały na ponad 20 stronach.


League of Legends istnieje od ponad 10 lat. W tym czasie gra przeszła wiele zmian i metamorfoz. Dodano w tym czasie również ponad 130 kolejnych postaci, które często bywały zbugowane.

Jest jednak jeden bohater, który ma bardzo długą listę wszystkich występujących błędów. Całość zajęła ponad 20 stron w dokumencie google. O którego championa i o jakie bugi chodzi?

Zbugowany champion

Yorick został wydany w 2011 roku, ale 4 lata temu dostał pełnego reworka, który miał za zadanie uratować go od zapomnienia. Chociaż wydawać się mogło, że tak się właśnie stało, a bohater zyskuje nowych fanów, jego częstotliwość wyboru powoli spadała. Teraz znajduje się w najgorszym, 5 tierze na op.gg i wybierany jest zaledwie w 0.64% gier. Co ciekawe, po tym jak otrzymał on skórkę w aktualizacji 10.23 (która też miała poważny błąd), jego wskaźnik wyboru spadł z 2.21% do 1.88% w następnym patchu.


ZOBACZ – Dlaczego Veigar w nowym sezonie LoLa stał się praktycznie bezużyteczny? Jest coraz gorzej

To jednak nie jest jego najgorszy problem. Okazuje się, że postać jest również bardzo zbugowana, a niektóre z błędów występują regularnie od 3 lat i nie zostały do tej pory naprawione. Wszystkie zostały posegregowane i wpisane na listę, którą stworzył jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie NinetalesLOL.

Całość zajmuje aż 27 stron i obejmuje usterki dotyczące bohatera, skórek, interakcji z przedmiotami oraz innymi postaciami i nie tylko. Autor dodatkowo zauważył, że powrócił niebezpieczny błąd, który pozwala na całkowite zniknięcie stworków z oczu przeciwników.

ZOBACZ – Niebezpieczny błąd na Yoricku! Jego stworki stają się niewidzialne!

Całość dostępna jest do przeczytania w dokumencie google, w języku angielskim tutaj.

Kilka ciekawych przykładów z powyższego dokumentu:

  • Zdarza się, ze Yorick zaklinuje się w animacji swojego Q – Ostatniego Rytuału.
  • Yorick nie dostaje wzmocnienia z powietrznego smoka, jeśli zostanie on pokonany, podczas gdy Mglista Dziewica (R) jest przyzwana.
  • Umiejętność pasywna Yoricka, kiedy jest dostępna do użycia, nie zawsze przyzywa Istoty Mgły, które za zadanie mają osaczać i atakować pobliskiego przeciwnika.
  • Pomimo tego, że Żałobna Mgła (E) posiada aż 70% AP, nie ma o tym informacji w opisie umiejętności Yoricka.
  • Istoty Mgły, a także Mglista Dziewica nie dostają wzmocnienia po pokonaniu piekielnego i oceanicznego smoka.
  • Istoty Mgły i Mglista Dziewica potrafią się zaklinować między sobą i nie iść dalej.
  • Mglista Dziewica nie zawsze umiera wtedy, kiedy Yorick zostanie zlikwidowany.
  • Wędrujący Krab czasami po prostu wyjdzie z Mrocznej Procesji (W), kiedy zostanie w niej uwięziony, przenikając przez jej ściany.

Przedstawione powyżej błędy nie są jedynymi, z którymi Yorick i jego gracze się zmagają. Cała lista składa się, jak już wyżej wspomniano, aż z 27 stron, a każda usterka jest dokładnie opisania. Bohater posiada także sporo problemów z przedmiotami, które nie działają na nim tak, jak powinny, o czym również można dowiedzieć się w powyższym dokumencie.

Czy Riot jest świadomy problemu i ma zamiar zrobić coś, co pomogłoby Yorickowi? Póki co niczego na ten temat nie wiadomo, natomiast wątek stał się na tyle popularny, że któryś z pracowników mógł go już zauważyć i podjąć jakieś kroki.

Szanse na całkowitą naprawę Pasterza Dusz w przyszłości są raczej znikome, aczkolwiek, patrząc na ilość gier, w których można go spotkać, jest to prawda, że pomimo pełnego reworku bohater ponownie zaczyna być zapominany przez fanów LoLa i należałoby nanieść na niego kilka poprawek bądź zwyczajnie go wzmocnić, by pozwolić mu na powrót do gry.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends