w

Najdziwniejsze aresztowanie gracza LoLa, ale dopiero po meczu. Policjant chciał zobaczyć Challengera

Choć trudno w to uwierzyć, to jest nagranie z całej sytuacji.


Raczej nikt, kto chodzi do kafejek internetowych, nie spodziewa się, że zostanie aresztowany lub złapie jakiegoś przestępcę. Tak się jednak stało jednemu graczowi w Chinach i chociaż wygląda to jak wymyślona historia, to wcale tak nie jest. Źródła udostepniają nie tylko tekst, ale także film, na którym widać całe zajście.

Całość nagłośniona została w chińskich mediach i stała się bardzo popularnym memem, ale temu akurat trudno się dziwić. O co w tym wszystkim chodzi i jak do tego doszło? Chińskie media rozpisują się o tym nieco się z tego śmiejąc.

Przestępca Challenger

Jak możemy przeczytać w źródle, czyli na stronie baijiahao.baidu.com, jeden z chińskich policjantów jest graczem League of Legends, czyli największej gry MOBA na świecie. Tego dnia, za namową swoich znajomych, udał się do nowej kafejki internetowej. Warto również wspomnieć, że w Azji kafejki są naprawdę popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem graczy.

Podczas ładowania się gry usłyszał przez głośnik ciekawy komunikat, że właśnie zalogował się najlepszy z graczy, Challenger zajmujące pierwsze miejsce w tabeli w tamtejszym regionie. Nieco zszokowany, że gra tutaj taka sława, policjant wraz z kolegą (również policjantem) postanowił wstać z fotela i przyjrzeć się innym graczom w poszukiwaniu utalentowanego Challengera.

Kiedy podeszli do stanowiska, na którym rozgrywany był właśnie mecz „króla”, okazało się, że twarz, jak i nieco grubsza postura kogoś im przypomina. Po podejściu bliżej okazało się, że jest to poszukiwany przestępca.

Policjanci w cywilu zgłosili odnalezienie poszukiwanego i gdy gra się skończyła, ten otoczony przez grupkę funkcjonariuszy został aresztowany. Tutaj media ponownie zaznaczają, że mecz się zakończył – to już kolejny przykład tego, że policjanci znają LoLa i wiedzą, że aresztując gracza w trakcie meczu uprzykrzą życie innym.

Kawałek akcji został nagrany i opublikowany w sieci:

Video

Internauci śmieją się z tego zdarzenia i komentują całą sytuację, że nigdy nie wiesz, co spotkało Twojego sojusznika i dlaczego się rozłączył.

Fragment oryginalnego tekstu z chińskich mediów, przetłumaczony przez Google. Nie jest dokładny, ale potwierdza, że faktycznie to prawda:

Jest to prawdopodobnie pierwsza historia, kiedy ranga w League of Legends przyczyniła się do tego, że gracz został aresztowany. Chociaż nie bezpośrednio, to jednak skupiła uwagę służb.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends