w

Najrzadziej grywana postać w LoLu otrzyma pierwsze zmiany od 3 lat. Riot chce ją przywrócić do życia

Bohaterka, którą praktycznie nikt już nie gra, w końcu – po 2 latach – dostaje zmiany.


League of Legends pozwala graczowi wybrać aż 152 przeróżnych championów. Praktycznie każdy z nich cechuje się oryginalną mechaniką i dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Są jednak tacy bohaterowie, których wybiera się o wiele częściej, a inni zostali już praktycznie zapomniani. Deweloper zazwyczaj stara się ich ratować, ale w tym przypadku dzieje się to dopiero po trzech latach.

Zapomniana Taliyah

Wydana 18 maja 2016 roku, uczennica Yasuo na początku cieszyła się ogromną popularnością. Szybko okazało się jednak, że jest zdecydowanie zbyt silna. Po kilku osłabieniach i zmianach w działaniu umiejętności, pickowana była już tylko sporadycznie. Chociaż rok później, kilka buffów w aktualizacji 7.22 i 7.23 (przedsezon 2018) miały poprawić jej stan, nic się nie zmieniło. To były ostatnie poprawki, a zapomniana Tkaczka Skał tkwi w tej niszy aż do teraz.


ZOBACZ – Riot wprowadził poprawki do skórki Battle Queen Katariny. Jak teraz prezentuje się w grze?

Są jednak oddani jej fani, którzy przez kilkanaście ostatnich miesięcy prosili deweloperów o poprawę jej stanu i przywrócenie Taliyah do życia. Problem jest już na tyle poważny, że strony internetowe gromadzące statystyki (op.gg) nie mogą pokazać bohaterki ze względu na zbyt małą ilość gier, w których się pojawia. Być może jest to właśnie ten moment na uratowanie bohaterki, albowiem w aktualizacji 10.25, która na oficjalne serwery wejdzie 9 grudnia, postać otrzyma kilka zmian.

  • Threaded Volley (Q)
    • Obrażenia zadawane stworom w jungli nie są już zmniejszane (wszystkie kamienie poza pierwszym zadawały 50% obrażeń).
    • Obszar wypracowanej ziemi zmniejszony z 450 do 375.

Wydawać się może, że są nieduże, ale jak twierdzą jej mainy, z pewnością pomogą jej nie tylko w lesie, ale również w walce na środkowej alei. Wielu graczy zastanawia się, dlaczego zajęło to twórcom aż trzy lata.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends