Nastąpił nagły wzrost winrate Kalisty. Co na to Riot?

League of Legends

Reklama

Jak wygląda obecna sytuacja Kalisty? Czy Riot planuje ją znerfić?

Reklama


Twórcy wypowiedzieli się o Kaliście przy okazji jednego z wątków na Reddicie. Poruszono parę kwestii, w tym także zmianę jednej z jej umiejętności.

Dlaczego winrate Kalisty nagle wzrósł?

Jeden z graczy na Reddicie zauważył, że winrate Kalisty znacznie wzrósł. Co więcej – według niektórych stron jest jednym z lepszych ADC. Napisał na Reddicie:

Ostatnio zauważyłem, że Kalista ma ogólny winrate rzędu 52% i na stronie u.gg rokuje jako najlepszy ADC. Zacząłem zastanawiać się, dlaczego tak znikąd nagle jest taka mocna. Nie dostała w tym patchu żadnych buffów. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

Reklama

ZOBACZ – Dlaczego Zoe wraca do mety League of Legends i jest coraz częściej banowana?

Z pomocą przyszedł jeden z Rioterów:

Była buffowana kilka razy z rzędu – przede wszystkim jej wytrzymałość w statystykach, co odbija swoje ogromne piętno na winrate (gry SoloQ są często przegrywane za sprawą bycia łatwym do wyłapania w wczesnych fazach gry).

Wywołało to małą dyskusją, w której część graczy proponowała, by znerfiono wspomnianą bohaterkę.

Następnym razem powinniście ją znerfić. Uważam, że dobrą zmianą byłoby nie mieszanie prędkości ataku w spowolnienie. No i chociaż spróbowanie znerfienia obrażeń z E do dużych stworów. Sama Kalista jest postacią dającą dużo frajdy, a wszystkie mechaniki na zbliżenie się do przeciwników nie są już tak OP jak kiedyś (jeśli chodzi o kite’owanie). Czy jej poruszanie się na ataku dalej osłabia jej DPS? Pamiętam, że kiedyś tak było.

Na co odpowiedział Rioter:

Zgadzam się z tym, że jest to jeden z bardziej frustrujących elementów Kalisty. Chętnie zobaczyłbym jakiekolwiek mechaniczne zmiany postaci, ale na ten moment jeszcze nie ma o czym mówić.

ZOBACZ – Anty-cheat w LoLu może powodować problemy z innymi aplikacjami działającymi w tle np. Black Desert Online

Inny gracz korzystając z okazji, zapytał o zmiany W Kalisty:

Przepraszam, jeśli moje pytanie kompletnie nie dotyczy poruszonego wątku, bądź jest po prostu głupie, ale czy Riot kiedykolwiek brał pod uwagę zmiany aktualnego W Kalisty? Jest to chyba najbardziej bezużyteczna umiejętność aktywowana i pro gracze przeważnie nawet nie dodają w nią jednego punktu (nawet po buffie pasywnego W).

Odpowiedź Riotera:

Mieliśmy kilka pomysłów na temat mechanicznych zmian Kalisty, aby poprawić trochę jej gameplay, aczkolwiek nie jest to nic, o czym moglibyśmy już teraz rozmawiać.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej