w

Przypadkowy Pentakill Apheliosa pokazał, jak postać jest mocna. Solo pokonał wszystkich przeciwników

Odizolowany Aphelios zabił wszystkich przeciwników w mgnieniu oka.


Widowiskowa Penta Apheliosa zachwyciła użytkowników Reddita. Co ciekawsze – doszło do niej przez przypadek.

Pentakill Apheliosa

Aphelios to postać, która od początku była niesamowicie kontrowersyjna. Masa osób ciągle powtarzała, że jest to bohater kompletnie niezbalansowany. Powstawały o tym przeróżne kompilacje, artykuły czy posty na Reddicie. Pokazywano, jak eliminuje kogoś z końca mapy, ucieka nawet z najgorszej opresji czy w ułamku sekundy zabija swojego przeciwnika.

Mimo że Riot próbował osłabić bohatera w różnych patchach, do dziś gracze uważają, że jest on zdecydowanie za mocny. Są głosy, że postać jest po prostu źle zaprojektowana.

Brak mobilności championa nie przeszkadza mu w większości sytuacji, ponieważ nadrabia on niesamowitą siłą swoich umiejętności. Nie jest również tak trudny jak zapowiadano – ironicznie mówi się, że jedyną trudną rzeczą jest nauczenie się grać na Apheliosa, bo gra nim jest niesamowicie prosta.

ZOBACZ – Ochrona przez autofillem w LoLu nie działa, gracze są przydzielani do losowej roli

Na Reddicie pojawił się kolejny filmik przedstawiający to, jak Aphelios bez problemu unicestwia przeciwną drużynę. Można zaobserwować na nim, jak sojuszniczy Thresh przypadkiem izoluje swojego ADC używając wybuchowej roślinki w jungli. Aphelios zostaje sam na pięciu przeciwników i… robi Pentakilla bez większego problemu.

Shoutout to Thresh for sending me over
byu/rchico inleagueoflegends

Oczywiście sytuacja nie jest do końca taka, jak widać na pierwszy rzut oka. Nie można przeoczyć faktu, że czerwona drużyna wygrywała w znaczącym stopniu jeszcze przed Pentakillem (30 do 8).

Aphelios również wyprzedzał sporo swoich przeciwników względem levela. Ciekawi mogą zerknąć na dywizje wszystkich osób w tym meczu:

Filmik z Pentakillem bardzo spodobał się użytkownikom Reddita, którzy nie mogli powstrzymać się od masy żartów na temat zaistniałej sytuacji. Oczywiście nie brakowało tekstów „to 200 lat doświadczenia w tworzeniu gier” czy to, że Aphelios pewnie pomylił przecinków z minionami.

Wielu graczy przyznało, że naprawdę nie dziwią się, że ktoś nienawidzi tego bohatera.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends