w

Nervarien też dostał 30 tysięcy RP i może dostać bana. Jaka była jego reakcja?

Fot. https://www.twitch.tv/nervarien

Nervarien jest kolejnym polskim streamerem, który dostał kilkadziesiąt tysięcy Riot Points.


Jakiś czas temu gracze znaleźli sposób na obchodzenie kilku kluczowych funkcji klienta League of Legends. W efekcie mogą między innymi przyznawać innym osobom RP. Klient LoLa wykrywa te aktywności jako podejrzane i prawdopodobnie automatycznie blokuje konta.

Jako pierwszemu zdarzyło się to Kubonowi, a jak to się stało, można przeczytać w tym artykule. Ten potwierdził wczoraj, że został już odbanowany. Można więc stwierdzić, że Riot doskonale wie o całej sytuacji.

Teraz to samo spotkało Nervariena

Nervarien, podobnie do Kubona, jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów League of Legends. Wszystko wskazuje na to, że to Polacy robią “żarty” streamerom. Znalezienie exploitu nie jest jakoś wyjątkowo trudne, natomiast korzystanie z niego jest praktycznie równoznaczne z blokadą konta.

“No nie no, bana dostanę? Dostałem 20 koła RP, no nie (…) I to są Polacy, panowie, dlaczego Wy tak robicie wy gnoje (…) Idźcie to robić jakimś zagranicznym, czemu Polakom, weźcie Jankosowi to zróbcie, odwalcie się ode mnie, jestem prawdziwym Polakiem” – żartował Nervarien

Klip: twitch.tv/nervarien

Czy Nervarien dostanie bana? Jest na to szansa, choć ponoć kontaktował się już z “wujkiem z Riotu”, by porozmawiać o tej sprawie. Zagraniczny dział wsparcia jeszcze 2 dni temu odpowiadał, że nie może takich kont odbanowywać, natomiast teraz zapewne weszły już nowe zasady.

https://twitter.com/Nervarieno/status/1354468445732155393

Gdyby Nervarien dostał RP w tym samym dniu, co Kubon, to pewnie faktycznie dostałby bana. Dzisiaj szansa na to jest o wiele mniejsza. Przypominamy również, że jeżeli ktoś dostanie w ten sposób RP, to lepiej go nie wydawać. Należy się skontaktować z działem wsparcia, informując, co się stało.