w

Nervarien też dostał 30 tysięcy RP i może dostać bana. Jaka była jego reakcja?

Nervarien jest kolejnym polskim streamerem, który dostał kilkadziesiąt tysięcy Riot Points.

Reklama


Jakiś czas temu gracze znaleźli sposób na obchodzenie kilku kluczowych funkcji klienta League of Legends. W efekcie mogą między innymi przyznawać innym osobom RP. Klient LoLa wykrywa te aktywności jako podejrzane i prawdopodobnie automatycznie blokuje konta.

Jako pierwszemu zdarzyło się to Kubonowi, a jak to się stało, można przeczytać w tym artykule. Ten potwierdził wczoraj, że został już odbanowany. Można więc stwierdzić, że Riot doskonale wie o całej sytuacji.

Teraz to samo spotkało Nervariena

Nervarien, podobnie do Kubona, jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów League of Legends. Wszystko wskazuje na to, że to Polacy robią „żarty” streamerom. Znalezienie exploitu nie jest jakoś wyjątkowo trudne, natomiast korzystanie z niego jest praktycznie równoznaczne z blokadą konta.

„No nie no, bana dostanę? Dostałem 20 koła RP, no nie (…) I to są Polacy, panowie, dlaczego Wy tak robicie wy gnoje (…) Idźcie to robić jakimś zagranicznym, czemu Polakom, weźcie Jankosowi to zróbcie, odwalcie się ode mnie, jestem prawdziwym Polakiem” – żartował Nervarien

Video

Klip: twitch.tv/nervarien

Czy Nervarien dostanie bana? Jest na to szansa, choć ponoć kontaktował się już z „wujkiem z Riotu”, by porozmawiać o tej sprawie. Zagraniczny dział wsparcia jeszcze 2 dni temu odpowiadał, że nie może takich kont odbanowywać, natomiast teraz zapewne weszły już nowe zasady.

https://twitter.com/Nervarieno/status/1354468445732155393

Gdyby Nervarien dostał RP w tym samym dniu, co Kubon, to pewnie faktycznie dostałby bana. Dzisiaj szansa na to jest o wiele mniejsza. Przypominamy również, że jeżeli ktoś dostanie w ten sposób RP, to lepiej go nie wydawać. Należy się skontaktować z działem wsparcia, informując, co się stało.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends