w

Nieśmiertelny Swain. Ciekawy eksperyment jednego z graczy League of Legends

Jeden z graczy postanowił przetestować coś, co daje bardzo ciekawy efekt graficzny.


Społeczność League of Legends uwielbia przeprowadzać przeróżne eksperymenty. Od dawna gracze próbowali pobijać wszelkie rekordy polegające na najszybszym zabijaniu Barona, największej ilości AP, największym możliwym przyspieszeniu drużyny i tak dalej.

Takie zabawy nie są zbyt użyteczne w czasie rozgrywki, ponieważ osiąganie ich w normalnej grze jest praktycznie niemożliwe, ale zdecydowanie można je traktować jako ciekawostkę. Tym razem jeden z graczy postanowił stworzyć nieśmiertelnego Swaina, a przynajmniej efekt, który osiągnął, wygląda na prawdziwą nieśmiertelność.

Ciekawy eksperyment ze Swainem

W sieci pojawił się filmik autorstwa lIlIIlIlI. Zaobserwować można na nim Swaina, który z małą ilością zdrowia podchodzi pod wrogie wieże. Te atakują go, ale bohater nie wydaje się tym przejęty. Idzie dalej, po czym wchodzi pod wrogą fontannę. Tu również nie umiera. Jak to możliwe?

Okazuje się, że postać wcale nie miała małej ilości punktów zdrowia. Wręcz przeciwnie – Swain miał ich tak dużo, że te przestały być widoczne. Dlaczego?

Jak większość graczy wie, w League of Legends pasek zdrowia nie zmienia swojego kształtu wraz z dodawaniem kolejnych punktów HP. Zamiast tego na grafice pojawiają się czarne kreski symbolizujące określone wartości. Bohater posiadający bardzo duże ilości HP ma ich więcej, co może doprowadzić do skrajności, jaką udało się osiągnąć w przypadku wspomnianego wcześniej Swaina – kreski wypełniły cały pasek HP tak, że wyglądał on na praktycznie pusty.

ZOBACZ – Wygląda na to, że powstanie film o League of Legends. Riot szuka pracowników

Jak można osiągnąć taki rezultat? Gracz przeprowadzający eksperyment zgromadził aż 10 000 stacków, które w efekcie dały ogromne ilości punktów zdrowia – jak widać, nie ma w tym większej filozofii i nie powinno być to trudne.

Tym, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają, jak działa bohater, warto przypomnieć:

Wrodzy bohaterowie przy śmierci upuszczają Skrawki Duszy, które Swain może zebrać, by przywrócić sobie 4 / 5,5 / 7% całkowitego zdrowia oraz 4 / 5,5 / 7% całkowitej many. Dodatkowo każdy zebrany Skrawek trwale zwiększa maksymalne zdrowie Swaina o 5.

Jak można zauważyć, gracze League of Legends potrafią znaleźć coraz ciekawsze i dziwniejsze sposoby na spędzanie swojego czasu w grze. Takie eksperymenty, mimo że nie należą do najtrudniejszych, to potrafią być czasochłonne, jednak czasem poświęcony czas dla tak intrygujących efektów może się opłacić i przynieść satysfakcję, a także zaskoczyć innych graczy.