w

Nietypowe kształty wardów wpływają na czytelność rozgrywki. Gracze czują się wprowadzani w błąd

Niektórzy fani LoLa twierdzą, że skórki Totemów powinny być uproszczone, by nie kojarzyły się z przeciwnikami.


W League of Legends można zakupić przeróżne dodatki kosmetyczne. Gracze mogą personalizować swoje ikony, kolekcjonować skórki czy emotki, kupować Małe Legendy, które towarzysza im na ARAMie czy zmieniać wygląd totemów.

W przypadku totemów można zaryzykować, że obecnie mało kto używa ich podstawowego wyglądu, ponieważ zamienników jest tak dużo, ze praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Za skórki wardów nie trzeba nawet płacić, ponieważ mogą lecieć z darmowych skrzynek, a co za tym idzie – sporo graczy ma ich co najmniej kilka, nawet jeśli nigdy celowo ich nie kolekcjonowali.

Skiny do totemów są bardzo ładne, posiadają dodatkowe animacje czy efekty dźwiękowe. Pojawia się jednak pewien problem – bardzo mocno odstają od podstawowego wyglądu warda, co w niektórych sytuacjach może być mylące. O ile niektóre grafiki trudno pomylić z przeciwnym bohaterem, to są i takie skiny, które kojarzą się np. z Yordlami.

Jeden z graczy poruszył ten temat. Stwierdził, że skórki totemów mogą wprowadzać w błąd, co jest irytujące.

Problem ze skórkami totemów

Gracz o pseudonimie penz_illustration poruszył temat skinów do wardów, które jego zdaniem zbyt mocno kojarzą się z przeciwnikami, co może być mylące, gdy np. sprawdza się krzaki i trzeba być przygotowanym na ewentualną walkę z wrogiem.

Skórki totemów NIE powinny wyglądać jak sylwetki bohaterów! To, ile razy przechodziłem obok krzaków z soczewką wykrywającą wardy, tylko po to, żeby zatrzymać się, bo coś wyglądało tak, jakby w krzaku chował się wróg, jest absurdalne. Gdzie w tej grze jest ta całą “klarowność rozgrywki’, o której Riot ciągle mówi i ją promuje? 

To wszystko wpływa negatywnie na rozgrywkę i powinno zostać zmienione. A może ja po prostu zwariowałem? Mam nadzieję, że nie tylko ja mam taki problem. 

Gracz doczekał się wielu komentarzy, w których inni popierali jego słowa i twierdzili, że niektóre skórki do wardów faktycznie są mylące.

Niektórzy podawali nawet przykłady konkretnych skórek, które ich zdaniem zbyt mocno kojarzą się z niektórymi bohaterami. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć warda SKT T1 kkOma czy totemu Smutnej Mumii.

Niestety to dość mało prawdopodobne, że Riot przerobi niektóre ze skórek lub usunie je ze sklepu. Dodatki kosmetyczne przynoszą firmie zysk, a wielu graczy na pewno narzekałoby, gdyby z ich konta zniknęły poszczególne skórki totemów.