w

Przedmioty reprezentujące środowiska LGBT znajdą się w LoLu. Co i kiedy zostanie wprowadzone?

Na serwerach testowych pojawiła się animacja odrodzenia i ikony przywoływacza, które reprezentują środowiska LGBT.


17 maja odbywa się Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wydarzenie to obchodzone jest od 2004 roku i zostało ustanowione na pamiątkę usunięcia przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualizmu z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób w roku 1990. Riot nie po raz pierwszy bierze udział w podobnej kampanii i pokazuje, że wspiera wszystkich graczy.

Jak prezentują się nowe ikony i animacja

Riot po raz pierwszy przyłączył się do kampanii w roku 2018, kiedy dodana została jedna tęczowa ikonka przedstawiająca ogólnie środowisko LGBT, a gracze, którzy jej używali, mieli zmienioną animację powrotu na platformę i odradzania się.

Tak jak prawdziwy świat, Runeterra jest pełna bohaterów kroczących różnymi ścieżkami życiowymi. Jesteśmy przekonani, że warto świętować różnorodność, zarówno na Summoner’s Rift, jak i poza nim, dlatego w tym roku bierzemy udział w IDAHOTB, czyli Międzynarodowym Dniu Przeciwko Homofobii, Transofobii i Bifobii.

Możecie okazać wsparcie dla rozwoju zróżnicowanej i otwartej społeczności graczy, kupując Ikonę Tęczowego Puchu za 1 niebieską esencję. Użycie ikony uruchamia specjalną, ograniczoną czasowo tęczową animację, gdy pojawicie się w bazie na Summoner’s Rift. Animacja będzie dostępna tylko do końca patcha 8.10, ale ikona będzie dostępna za 1 niebieską esencję także później.

ZOBACZ – Gracze śmieją się, że najnowsze skórki Pulsefire w LoLu to chromy do serii Project

Z racji, że w tym roku ikon jest więcej, całkiem prawdopodobne, że dla każdej z nich dodana zostanie dodana również odrębna animacja. Każde z zestawień kolorów reprezentuje inną mniejszość seksualną.

Będą one dostępne w sklepie przez określony czas z okazji 17 maja w 2020 roku.


Rose Quartz Fluft – transgender


Sapphire Fluft – bisexual


Catseye Fluft – pansexual


Obsidian Fluft – non-binary


Tanzanite Fluft – asexual


Citrine Fluft – lesbians

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends