w

Nowe postacie w LoLu dopiero po 2 tygodniach na rankedach?

Reklama

Czy nowe postacie powinny być niedostępne na rankedach przez jakiś czas?

Reklama


Gracze sugerują, że nowe postacie dodawane do League of Legends nie powinny być dostępne od razu w kolejce rankingowej.

To rozwiązanie znamy z innych gier, jak chociażby z Overwatch. Tam bohater musi być najpierw dostępny w szybkich grach przez dwa tygodnie, by wejść do trybu rywalizacji.

Rankedy i testowanie nowych bohaterów

Już pewnie część osób domyśliła się, że temat nowych postaci i gier rankingowych poruszany jest przez Sennę. Wejście nowej bohaterki do League of Legends zrobiono z tak wielkim rozmachem, że masa graczy wyczekiwała momentu, gdy będzie można ją kupić. Część z nich od razu poszła zagrać. Niestety nie chodziło o „normale” czy gry na boty.

Jeden z graczy po kilku nieprzyjemnych sytuacjach z graczami Senny, postanowił napisać o tym na Reddicie.

Reklama

Miałem dzisiaj w czasie grania rankedów 3 osoby, które od razu kupiły Sennę i uznały, że wypróbują ją na rankedach! Poszło im bardzo źle, po czym zaczęły feedować/intować.

ZOBACZ – Prezentacja bohaterki Senny wraz z rozgrywką

Argument „jak ci nie pasuje, to po prostu banuj Sennę” w ogóle nie ma sensu, ponieważ jestem zmuszony do banowania nowej postaci, zamiast zbanować kogoś innego.

Ciężko się nie zgodzić, że problem testujących na rankedach graczy jest mocno irytujący. Pomysły by go rozwiązać są póki co tylko dwa:

  • Jeden z nich to zablokowanie postaci zaraz po ich wyjściu względem kolejek rankingowych. Można byłoby nimi tam zagrać dopiero np. po 2 tygodniach od pojawienia się w grze.
  • Drugi to dostęp do rankedów zależny od ilości gier na danej postaci lub ilości punktów maestrii. Dla przykładu nie można byłoby iść na rankedy postacią, na której nie mamy minimum 4/5 poziomu maestrii.

ZOBACZ – URF powinien zostać w LoLu na zawsze?

Oczywiście gracze jedynie proponują jakieś rozwiązania i wydaje się, że żaden system nie byłby tu idealny. Nie ma gwarancji, że ludzie nie odczekaliby tych 2 tygodni, po czym i tak poszli grać rankedy (lub po prostu dowiedzieli się z opóźnieniem o nowej postaci, bo np. mieli przerwę od gry).

Reklama
Autor: Bo Chen

Temat na Reddicie wywołał różne dyskusje. Nie zabrakło osób broniących grania Senną już pierwszego dnia po jej wyjściu. Niektórzy uważają, że przecież ktoś mógł testować ją uparcie na PBE i tam zagrał kilkanaście/kilkadziesiąt gier. Inni twierdzą, że jedna gorsza gra o niczym nie świadczy, być może autor zwyczajnie miał pecha. A trollować czy feedować może nawet main z milionem punktów na danej postaci.

Padły różnie rady w stylu „po prostu nie graj rankedów przez 2 tygodnie”.

ZOBACZ – Według graczy, w historii meczów powinna być widoczna ilość zdobytego LP

Pomimo argumentów zwolenników grania nowymi postaciami/testowania ich na rankedach, pomysł z wprowadzeniem ograniczeń wydaje się bardzo rozsądny.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends