w

Nowy interfejs po meczu w LoLu jest okropny? Gracze narzekają i twierdzą, że wygląda jak z gry mobilnej

Społeczność League of Legends komentuje najnowsze zmiany w kliencie.


Patch 12.9 wprowadził do League of Legends sporo nowości. Poza balansem bohaterów czy przedmiotów, w grze w końcu pojawiły się zapowiadane od dawna Wyzwania (zobacz: Wszystko, co trzeba wiedzieć o Wyzwaniach w League of Legends. Przewodnik po nowej funkcji).

Jako że nowe grafiki czy ramki w profilach zajmują trochę miejsca, Riot musiał odnowić wygląd pewnych części klienta. Od teraz po grze każdy zobaczy nie tylko ocenę czy postęp w zdobywaniu maestrii, ale również wykonane misje w Wyzwaniach.

O ile same Wyzwania zostały przyjęte raczej dobrze i wielu graczy już zdążyło się pochwalić osiągnięciami, tak nowy wygląd klienta po skończonym meczu nie przypadł części społeczności do gustu. Niektórzy twierdzą, że jest ohydny, inni porównują go z grami mobilnymi. Czy jest aż tak źle?

Nowy interfejs w LoLu to klapa?

Wielu graczy zdążyło skomentować nowy wygląd ekranu po skończonym meczu. Jeden z nich uznał, że twórcy niepotrzebnie chcieli naprawić coś, co wcale nie było zepsute:

Nowy interfejs, który pokazuje się po meczu, jest okropny. Czy ktoś jeszcze uważa, że ten nowy wygląd jest po prostu straszny? Wszystko jest zagracone. Wygląda na to, że nie oferuje nic nowego, poza zmiksowaniem tego, co już było. Jeśli coś nie jest zepsute, to po co to poprawiać? 

Inny z graczy napisał:

Tak, wygląda to okropnie. Wydaje się być zagracone, mimo że w rzeczywistości nie przekazywane są żadne istotne informacje względem starego lobby. Nie jestem też fanem portretów przedstawiających skórki, zamiast domyślnych grafik bohaterów. Postacie powinny być łatwe do zidentyfikowania po podstawowych ikonkach, tych, które kojarzymy m.in. z minimapy. 

Z wielu komentarzy wynika, że nowy wygląd kojarzy się społeczności z grami mobilnymi czy tytułami, w których projekt klienta nie jest szczególnie przemyślany.

Oczywiście są też gracze, którzy uważają, że zmiany wyszły na dobre. Na razie jest zbyt wcześnie by na chłodno ocenić, czy modyfikacje graficzne są faktycznie dobrym krokiem. Fani League of Legends muszą się przyzwyczaić do nowości, a jak wiadomo, czasem trudno zaakceptować zmiany czegoś, co widziało się codziennie przez dłuższy czas.