w

Nowy mistrz dodge’owania w LoLu. Ominął 21 razy “Q” Karthusa, co będzie trudne do powtórzenia

Jeden z graczy pochwalił się tym, jak świetnie unikał umiejętności wrogiego Karthusa.


Omijanie skillshotów przeciwników jest niesamowicie istotne. W końcu nikt nie lubi być trafiony umiejętnością, która zadaje dużo obrażeń lub nakłada efekt kontroli tłumu. Nie wystarczy więc rozumieć działania postaci czy ich skilli, ale należy również umiejętnie i szybko poruszać się na mapie i reagować na to, co dzieje się dookoła.

Ominięcie 2 czy 3 wrogich umiejętności to jeszcze nic wielkiego – duże znaczenie może mieć tutaj przypadek. Natomiast bohater dzisiejszego artykułu zdodge’ował ich aż ponad 20. Jak to możliwe?

Perfekcyjne omijanie skilli wroga

Gracz o nicku DogeLegion podzielił się ze społecznością krótkim filmikiem. Widać na nim akcję na środkowej alei  – Kassadina z bardzo małą ilością zdrowia oraz Karthusa, który bardzo chce zgarnąć łatwego killa.

Niestety szybko okazuje się, że z pozoru łatwy cel wcale nie chce zginąć, ponieważ nie daje się trafić. Kassadin manewruje między puszczanymi na ziemi Q, przez co przeciwnik nie może nic mu zrobić.

W końcu zrezygnowany Karthus odpuszcza, prawdopodobnie czując mocne poirytowanie.

Jak widać, cała akcja nie działa się ani na rankedzie, ani normalu, ale na trybie rotacyjnym Ultra Rapid Fire (który już niedługo pojawi się na serwerach live). Według części osób to mocno tłumaczy zaistniałą sytuację. Bardzo prawdopodobne, że Karthus miał wysoki ping (przez granie na PBE) i zwyczajnie nie mógł odpowiednio zareagować.

Niektórym komentującym było szczerze szkoda Karthusa, ponieważ wiedzą, że takie nietrafianie wielu umiejętności z rzędu bywa naprawdę frustrujące.